Teneryfa — lokalne pamiątki, które warto ze sobą przywieźć

Teneryfa — pamiątki, które warto ze sobą przywieźć

Teneryfa — lokalne pamiątki, które warto ze sobą przywieźć

 

Jesteś na Teneryfie? Może planujesz dopiero pobyt? Pewnie zastanawiasz się, jakie pamiątki możesz ze sobą przywieźć.
T-shirty, kamizelki, torby, kubki, plastikowe delfiny — wszystko to, sprzedaje się na każdym kroku z symbolami Teneryfy, ale w rzeczywistości pochodzi z Chin.

 

To prawda co kiedyś przeczytałam, że gdziekolwiek jedziesz, zawsze przywieziesz coś z Chin, dlatego dziś chcę w tym poście opowiedzieć Ci o prawdziwych lokalnych pamiątkach, które możesz, a nawet powinieneś przywieźć ze sobą z Wysp Kanaryjskich.

 

 

 

Teneryfa — pamiątki, które warto ze sobą przywieźć

 

Prezent od Guanczów

 

Jeśli już zaplanujesz sobie pobyt w tej miejscowości, to dobrym pomysłem, będzie zakup koszulek z oryginalnymi wzorami od mieszkańców Guanches.

 

 

#Ser

 

Teneryfa produkuje wspaniałe sery. Najlepsze kupisz w La Orotava lub na lokalnych targowiskach na Teneryfie.

 

#Mojos

 

Tradycyjne kanaryjskie sosy — zielony mojo verde i czerwony mojo rojo — Takie sosy to wspaniałe pamiątki, kupowane przez wielu turystów. Możesz je kupić w każdym supermarkecie i sklepach z pamiątkami.

 

#Miód

 

Są miody z kwiatów, kasztanów i tajinaste (uderzający kwiat, który kwitnie w Parku Narodowym Teide na wiosnę). Nie tylko smakują dobrze na toście, lecz także pomagają w leczeniu różnych schorzeń. Najlepszym wyborem jest Casa de Miel (muzeum miodu) w El Sauzal.

 

Miód z Teneryfe

 

#Kosmetyki z aloesu

 

WyspyKanaryjskie produkują dobre kremy i inne produkty do pielęgnacji ciała z rośliny aloesu. Możesz kupić krem nawilżający, żel pod prysznic. Można je kupić w supermarketach, sklepach z pamiątkami, perfumach, aptece.

 

#Haft

 

Obrusy, chusteczki do nosa, ręczniki, serwetki, prześcieradła — ażurowy haft „a la Richelieu” – stuletnie rzemiosło Wysp Kanaryjskich, obecnie jako część chronionego dziedzictwa kulturowego. Koronkowa serwetki dostaniesz w cenie 10 €.
Kupisz je w sklepie Casa de los Balcones.

 

 

Teneryfa — lokalne pamiątki, które warto ze sobą przywieźć

 

Cenne pamiątki, które nie zajmują dużo miejsca w torbie to oczywiście magnesy na lodówkę i pocztówki. Pamiętaj o dobrym rumie i mojitos.

 

 

 

Barraquito i inne popularne kawy na Teneryfie

 

 

A co Ty przywiozłeś z Teneryfy?

 

 

 

Related posts

9 Thoughts to “Teneryfa — lokalne pamiątki, które warto ze sobą przywieźć”

 1. Jak już kiedyś się wybiorę to na pewno przywiozę całą masę pamiątek 🙂

 2. Jeszcze nie byłam na Teneryfie, ale jak pojadę, to obowiązkowo przywiozę sobie miód, a dzieci będą szukały szukały swoich rozmiarów koszulek od Guanczów 🙂

  1. Danusiu, czekam tu na Ciebie. Teneryfa to wspaniałe miejsce na wypoczynek z rodziną. 🙂

 3. Haftowane obrusy, serwetki, chusteczki itd. Takie cudeńka przywiozła bym chyba najchętniej, chociaż wiem, że na pewno to nie byłby jedyne pamiątki 🙂

  1. Jestem pewna, że takie cudeńka haftowane z Teneryfy ładnie wyglądałyby u Ciebie w mieszkaniu. Może coś z tego znalazłabym u Ciebie na blogu? Może wkomponowane wraz z przepisami? Byłoby super.:-)

 4. Małgosia

  Noże kanaryjskie wykonane ręcznie, czyli cuchillo canario to, wg mnie, niepowtarzalna pamiątka.

  1. Widzisz, a o nożach nawet nie pomyślałam. Powiedz mi Małgosiu, czy można takie noże przewozić w bagażu? 🙂

Leave a Comment