Teneryfa – Co warto wiedzieć przed przylotem na wyspę

Teneryfa - Co warto wiedzieć przed przylotem na wyspę

Teneryfa – Co warto wiedzieć przed przylotem na wyspę

 

 

Jak wiesz, na Teneryfie panuje sprzyjający klimat przez cały rok. Jako turysta musisz jednak wiedzieć, że w różnych częściach wyspy pora deszczowa przypada na różne okresy, dlatego przed wyjazdem zapoznaj się z prognozą pogody. Osobiście uważam, że najlepszy okres na pewną, słoneczną pogodę jest od połowy marca do października, potem może być różnie.

 

 

 

Na Teneryfie za wszystkie usługi i towary płacisz w euro. Turyści z innych państw mogą znaleźć walutę w dowolnym lokalnym banku lub kantorze wymiany walut. Z reguły ładuje się tam całkiem niezwykłą prowizję, dlatego warto, abyś kupił euro już przed podróżą. System płatności bez pieniędzy jest bardzo rozpowszechniony na wyspie; Karty kredytowe są akceptowane w prawie wszystkich dużych hotelach, restauracjach i obiektach rozrywkowych. Gotówka przyda Ci się, gdy zaplanujesz odwiedzić małą restaurację lub będziesz chciał zrobić zakupy na otwartych rynkach.

 

 

We wszystkich głównych miastach wyspy znajdują się biura podróży, z których część znajduje się w kompleksach hotelowych. Biuro turystyczne zapewni Ci wszystkie niezbędne informacje na temat ośrodka i pomoże zaplanować program rekreacyjny i zarezerwować bilety na imprezy rozrywkowe.

 

 

Teneryfa z dzieckiem

 

Oficjalnym językiem jest hiszpański. Wielu mieszkańców mówi również płynnie po angielsku. Niestety nie jest on znany przez wszystkich Kanaryjczyków. Dobrze by było, abyś nauczył się kilku prostych zwrotów w lokalnym języku, aby okazać szacunek dla lokalnych tradycji i kultury. Niemniej na południu z językiem angielskim powinieneś sobie poradzić.

 

 

Teneryfa – Co warto wiedzieć przed przylotem na wyspę

 

 

Napięcie sieci wynosi 220 V, w niektórych małych hotelach prąd może być zmienny. Możesz potrzebować przejściówek i złączy do niektórych urządzeń elektrycznych. Możesz je kupić w każdym lokalnym supermarkecie.

 

 

Teneryfa — lokalne pamiątki, które warto ze sobą przywieźć

 

 

 

Jak podróżować po Teneryfie

 

 

Wygodnie jest podróżować po wyspie samochodem. Możesz go wypożyczyć w jednym z wypożyczalni. Wystarczy mieć paszport i prawo jazdy. Jeśli nie posiadasz potrzebnych dokumentów, możesz podróżować autobusem.

 

 

Bilety autobusowe na Teneryfie i rodzaje Bono Via

 

Co warto zobaczyć na Teneryfie

 

 

Istnieje wiele opcji. Na pewno nie będziesz się tu nudzić. Poniżej znajdują moje propozycje wycieczek jednodniowych. Istnieje wiele opcji spędzania czasu na Teneryfie, niekoniecznie musisz je spędzić na plaży.

 

 

Co warto zobaczyć na Teneryfie

 

 

Jeśli planujesz robić zakupy na Teneryfie, to polecam odwiedzać te lokalne sklepy, są tańsze. (główne supermarkety to Mercadona, Lidl). A tu są wymienione  Najlepsze miejsca na zakupy  

Może już je poznałeś?

 

Może zainteresują Cię inne wpisy?

 

Najpiękniejsze plaże na Teneryfie

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Lokalna kuchnia

Dłuzszy pobyt na Teneryfie

 

Jeśli Teneryfa pojawiła się w planach  Twojej podróży, to mam nadzieję, że ten post będzie Ci w jakimś stopniu przydatny. Daj znać w komentarzu czy tak jest. 🙂 

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Teneryfie i być na bieżąco z artykułami to zapraszam Cię do polubienia strony na FB lub zaprenumeruj ten blog przez e-mail.

 

Related posts

10 Thoughts to “Teneryfa – Co warto wiedzieć przed przylotem na wyspę”

 1. Na pewno bym się nie nudziła na Teneryfie 🙂 jest tam tyle miejsc, które chciałabym zobaczyć że pewnie by mi 2 tygodni nie starczyło 🙂

 2. Teneryfa znajduje się na liście miejsc, które chętnie chciałabym odwiedzić 🙂

  1. Świetnie. 🙂 Może uda Ci się zaplanować wakacje na tej pięknej wyspie. 🙂

 3. Bardzo praktyczne wskazówki! Nabrałam ochoty na wizytę na tej wyspie, mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda 🙂

 4. Przydatne wskazówki, lubię takie wpisy z informacjami 🙂

 5. Z chęcią kiedyś odwiedzę tamte okolice 🙂

 6. Teneryfa to plan na kolejną zimę 🙂

 7. Bardzo przydatne informacje. Ja już byłam na Teneryfie i z checią odświeżyłam sobie informacje o tym pieknym kraju.?

 8. Jeszcze nie byłam na Teneryfie, Twoje wskazówki są na pewno przydatne 🙂 Gdy będę się wybierała, na pewno do nich wrócę 🙂

 9. Anna

  praktyczne rady 🙂

Leave a Comment