Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja?

Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobr

Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja i dlaczego? Rozmowa z Alicją i Danim

Dziś chciałabym przedstawić Ci Alicję i Dani, rezydentów wyspy. Dzięki nim dowiesz się, czym są podróże z przewodnikiem. Oni opowiedzą Wam jak wygląda zwiedzanie wyspy z profesjonalnym opiekunem. Sami kiedyś z takiej opcji korzystali. To właśnie z nim zwiedzanie stało się dla nich nie tylko ciekawą eksploracją wyspy, ale także niesamowitą przygodą. To małżeństwo zakochane w Teneryfie poświęca swój wolny czas na odkrywanie najpiękniejszych miejsc na wyspie. Dla nich największą radością i priorytetem jest uśmiech zadowolonego turysty. Jeśli zastanawiasz się, czy zwiedzanie Teneryfy z przewodnikiem to dobra opcja, to właśnie oni odpowiedzą nam na to pytanie.

Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja?

Oddaję głos Alicji

Cześć. Po raz pierwszy przyjechałam na Teneryfę jako turystka do Puerto de la Cruz. To było w roku 2003. Podczas mojego tygodniowego pobytu starałam się jak najlepiej poznać wyspę, teraz z perspektywy czasu i doświadczenia wiem, jak niewiele wtedy zdążyłam zobaczyć. Wracając do Polski, już w samolocie wiedziałam, że muszę tam wrócić. Wróciłam na stałe po miesiącu samochodem z dwoma psami i kotem.
Po kilku latach poznałam męża i tak się zaczęła nasza przygoda z turystyką, którą nazwaliśmy Tenerife Dreams oraz która jest naszą pasją.

Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja i dlaczego?

Wraz z Danim dzielimy wspólne hobby tj.; trekking górski, surfing, odkrywanie nowych miejsc na wyspie. Na Teneryfie nie można się nudzić, można uprawiać każdy rodzaj sportu, który lubimy. Jeszcze w Polsce moim hobby były skoki spadochronowe. Zrobiłam ich w swoim życiu 1000. Niestety na Teneryfie musiałam się pożegnać z tego typu sportem i odkryłam trekking górski, który również dostarcza adrenaliny.

Dlaczego polecamy zwiedzanie wyspy z przewodnikiem

 1.  przewodnik zna całą wyspę, jej historie, kulturę, architekturę oraz legendy z nią związane. Jest w stanie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.
 2.  z przewodnikiem możesz dojechać do miejsc nieopisanych w przewodnikach, do miejsc nieznanych masowej turystyce.
 3.  z przewodnikiem masz więcej możliwości zwiedzania. Nie tracisz czasu na znalezienie ciekawych miejsc oraz nie narażasz się na stres związany z prowadzeniem auta po nieznanych drogach.
 4.  przewodnik dostosuje się do Twoich możliwości zwiedzania, tempa, kondycji.

Jakie wycieczki oferuje przewodnik

Przewodnik często oferuje wycieczki indywidualne w grupach maksymalnie 7-osobowych. Na wycieczkach pokazuje często wyspę od strony lokalnej. W zależności od wieku, sprawności fizycznej przewodnicy starają się dopasować wycieczkę tak, aby każdy mógł, jak najwięcej na niej zobaczyć. Bardzo często wycieczki te są całodniowe. W ofercie są również trekkingi po jak najpiękniejszych miejscach na wyspie. Z takimi osobami turyści się nie nudzą. To z nimi poznasz lokalną kuchnię w postaci jedzenia w Guachinche, spróbujesz tutejszych win oraz likierów.

Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja i dlaczego?

Myślę, że wiele osób planujących tu urlop zastanawia się nad taką formą zwiedzania. Osobiście uważam, że zwiedzanie wyspy z przewodnikiem jest o wiele ciekawsze, mówi Ala. To właśnie z nim doskonale poznasz wyspę. Oprócz legend i historii opowie Ci także o własnych doświadczeniach, o jego walorach i rozwoju.

Spotkanie z przewodnikiem turystycznym to pole do ciekawej dyskusji, swobodnego zadawania pytań, a zatem dobrze spędzony czas.

 
 

Jeśli chcesz poznać ich bliżej, koniecznie zajrzyj na FB

I  koniecznie dołącz do grona obserwujących na instagramie

https://www.instagram.com/alitenerife/
 
Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja? Jak myślisz?

Related posts

7 Thoughts to “Przewodnik turystyczny po Teneryfie. Czy to dobra opcja?”

 1. Myślę, że zwiedzanie z przewodnikiem, dobrym przewodnikiem ma zdecydowanie swój urok 🙂 to opcja dużo fajniejsza…chociaż czasami lubimy odkrywać pewne miejsca na własną rękę.

 2. Nawet nie wiesz jak mi się marzy taki wypad na Teneryfę 🙂 Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to marzenie zrealizować 🙂

 3. Ja zawsze mam ze sobą przewodnik i uważam że to bardzo fajna sprawa 🙂 zdjęcia powalają, nie ma co robię plan na Teneryfę 🙂 mam straszne braki

  1. Domyślam się Aniu, że to przewodnik drukowany? A myślałaś o przewodniku w postaci osoby? Ala i Dani, to wspaniali ludzie, którzy znają miejsca, o których w przewodnikach nie piszą. Polecam ich z całego serducha. A braki trzeba nadrobić kochana. Daj znać jak będziecie 🙂

 4. Super pomysł, można o wiele więcej się dowiedzieć, zapytać. Zobaczyć miejsca, o których w przewodnikach papierowych nie ma ani jednego słowa. A Teneryfa jest w planach wakacyjnych. Strzał w 10!!!

 5. Grupy 7-osobowe to dla mnie świetna opcja. Nie jest wtedy nic za szybko, wszyscy wszystko słuchają, można wręcz rodzinnie spędzić taki pobyt na Teneryfie z przewodnikiem.

 6. Zawsze jeśli jest taka opcja wybieram zwiedzanie z przewodnikiem, samemu nie zawsze ma się możliwość dotrzeć do tych najfajniejszych atrakcji. Teneryfa wciąż przede mną dlatego zapisuję kontakt 🙂

Leave a Comment