Piramidy z Guimar

Piramidy z Guimar

 

Piramidy z Guimar

 

W wiosce Güímar, na wschodnim wybrzeżu Teneryfy, znajduje się sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie, które powinieneś zobaczyć, będąc na wyspie. W 1998 obszar ten został udostępniony do zwiedzania jako park etnologiczny. Więcej na temat piramid znajdziesz w Wikipedii.

 

Piramidy z Guimar stały się oficjalnym członkiem hiszpańsko-portugalskiej sieci ogrodów botanicznych. Ponadto miejsce to, jest głównym powodem niedawnej nominacji Parku do Europejskiego Muzeum Roku 2017.

 

Piramidy z Guimar

 

 

Park Etnograficzny i Ogród Botaniczny Pirámides de Güímar spełnia wymogi Stowarzyszenia, dzięki różnorodnym prezentowanym zbiorom botanicznym. Te kolekcje zostały opracowane w wyniku celów naukowych, kulturalnych i edukacyjnych. Ponadto, jako nowy członek, Ogród Botaniczny Pirámides de Güímar rozwija szczególne stosunki z Kanaryjskimi Ogrodami Botanicznymi i instytucjami naukowymi, a także stwarza system wymiany materiału roślinnego i informacji naukowej. Projekty te są rozwijane we współpracy z Uniwersytetem La Laguna w ramach umowy o współpracy, podpisanej między obydwoma instytucjami.

 

 

Kolejną atrakcją tego parku są ogrody, które możesz zwiedzić, krocząc po różnych ścieżkach tematycznych, nie pominąwszy jedynego w swoim rodzaju Trującego Ogrodu, który skupia ponad 70 gatunków toksycznych roślin z całego świata. Najlepszym sposobem na spokojne zwiedzenie tego parku jest spędzenie w nim dnia, dlatego obowiązkowym przystankiem będzie wizyta w kafeterii z widokiem na piramidy.

 

Calle Chacona s/n, 38500 Güímar

 

Czy już tam byłeś? Widziałeś?

 

Related posts

7 Thoughts to “Piramidy z Guimar”

 1. Piramidy zawsze bardzo mnie fascynowały 🙂 Szkoda, ze nigdy nie widziłam na żywo, ale może kiedyś… 🙂

 2. marcepanowykacik

  Tym mnie zaskoczylas ? nie przypuszczałam, że na Teneryfie mogą być piramidy.

 3. Teneryfa jest w moich planach podróżniczych, a tu bardzo ciekawe informacje 🙂

  1. Bardzo się cieszę. Teneryfa to wspaniałe miejsce na wypoczynek. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. 🙂

 4. Czyli wcale nie trzeba jechać do Egiptu 😉

  1. Nie no coś Ty Dorota, to dwa zupełnie inne miejsca i jestem pewna, że w Egipcie piramidy wyglądają zupełnie inaczej. Najlepiej zobaczyć oba miejsca. 🙂 Jak uważasz?

 5. Trujący Ogród brzmi baaardzo intrygująco- chętnie bym zobaczyła.

Leave a Comment