Parque Rural Anaga

parque rural anaga

Będąc na Teneryfie, jeden dzień warto poświęcić na wyjazd w góry Anaga. Jest to chroniony obszar naturalny, który 9 czerwca 2015 roku, został ogłoszony przez UNESCO Rezerwatem Biosfery.

 

Park ten jest miejscem, które posiada największą liczbę gatunków endemicznych w Europie.
Masyw Anaga znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Ma nieregularny i poszarpany profil topograficzny. Historia powstania masywu sięga od 7 do 9 milionów lat, jest jedną z najstarszych części wyspy. U jego podnóża leży stolica Santa Cruz de Tenerife oraz sąsiadująca z nim La Laguna.

 

Parque Rural Anaga

 

 

Choć Park Rural Anaga znajduje się daleko od mojego domu, to od czasu do czasu lubimy z mężem zaplanować sobie dzień w tym miejscu. Daje on wiele możliwości zwiedzania: turystyka piesza, kolarstwo górskie, jazda konna. Ja zabieram ze sobą zawsze nordic walking. Ma on właściwie wszystko to, co lubimy: zieleń, kręte ścieżki oraz dużo fajnych miejsc na piknik. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dobre buty.

 

 

W rezultacie jest to teren mokry i zielony. Zobacz tylko te zdjęcia.

 

Parque Anaga

 

 

Ze względu na swoje piękno, panoramiczny region Góry Anaga są wciąż stosunkowo nieznane, a małe wioski, odcięte od głównych dróg odsłaniają “Ukrytą Teneryfę”. W tych wioskach niektórzy ludzie nadal żyją w jaskiniach. Koniecznie odwiedź to miejsce.

 

 

Parque Anaga
Parque Anaga

 

 

Góry Anaga zawierają kilka stref specjalnej ochrony, w tym Ijuana, El Pijaral i Los Roques de Anaga. Aby móc odwiedzić te obszary, konieczne jest specjalne zezwolenie. Oprócz tych trzech, obszar Monte de Aguirre jest również z kontrolowanym dostępem, ponieważ zawiera rzadki starożytny las laurowy. Adres, pod którym można uzyskać pozwolenie, to:

 

 

Oficina de Medio Ambiente del Parque Rural de Anaga (Environment Office)
Cruz del Carmen, Monte de Las Mercedes
Tel: 922 633 576

 

Jak dojechać.

Autobus : od Santa Cruz, linie 945 i 947. Z La Laguna, linie 076, 077, 273, 274 i 275

Samochód: Od Santa Cruz, TF-11, łączącej Santa Cruz do San Andres, a następnie TF-12 do Igueste San Andrés i El Bailadero, a stamtąd TF-134 do Taganana.

 

Jeśli jedziesz samochodem, polecam korzystać z mapki Google.

 

Related posts

9 Thoughts to “Parque Rural Anaga”

 1. Jejku…jak tam pięknie 🙂 To są moje klimaty. Lubie plażę i słoneczko, ale taki krajobraz i wypady trafiają do mnie dużo bardziej 🙂

  1. Aniu, cieszę sie, że trafiłaś tu na swoje klimaty. Czekam zatem na Ciebie. 🙂

 2. Wspaniałe miejsce, Teneryfa jeszcze przede mną, a na swojej liście miejsc do zobaczenia zawsze staram się uwzględniać perełki docenione przez UNESCO 🙂

  1. Haniu. Mam nadzieję, że uda Ci się zaplanować pobyt w tym miejscu. Warto doświadczyć tego piękna osobiście. 🙂

 3. Wspaniałe miejsce 🙂 Teneryfa wciąż przede i zawsze staram się uwzględnić na swojej liście perełki od UNESCO, więc ta atrakcja pewnie też mnie nie ominie:)

  1. Haniu. Mam nadzieję, że będziesz pamiętać o tym miejscu w przyszłości. 🙂

 4. zaplanowanipl

  wspaniałe. Krajobraz nieziemski 🙂

 5. Jaka piękna panorama!! Zawsze odwiedzając nowe miejsca, staramy się “zaliczać” punkty widokowe, daje to niesamowity widok na całą okolicę 🙂

  1. To prawda. Widok z Gór Anaga jest niesamowity. Zapraszam Cię na Teneryfę, aby osobiście doświadczyć tego piękna.

Leave a Comment