Jak szukać pracy na Teneryfie. Co trzeba zrobić, aby ją znaleźć

Jak szukać pracy na Teneryfie. Co trzeba zrobić, aby ją znaleźć

Jak szukać pracy na Teneryfie. Czy w ogóle jest praca na wyspie? Co trzeba zrobić, aby ją znaleźć? Jakie warunki trzeba spełniać? Jeśli myślisz o tym, by przeprowadzić się na Teneryfę, to w tym właśnie poście, znajdziesz kilka informacji i porad, które zebrałam właśnie dla Ciebie.

Jakiś czas temu na jednej z grup na FB pod moim postem ukazał się komentarz jednego pana.
Pan zapytał, czy mogę mu pomóc. Jasne, że mogę, odpisałam. Prowadzę stronę, więc wszystkie info na niej pan znajdzie, a jak będzie coś nie jasne, to podpowiem. Oczywiście panu chodziło o coś innego, nie tyle o info, ile o to, abym znalazła mu pracę (w konkretnym zawodzie), a następnie mieszkanie. Po mojej odpowiedzi, iż pracy i mieszkania najlepiej szukać samemu, po tym, jak wysłałam info, na jakich portalach szukać należy, pan się rozgniewał i napisał, mi, że my Polacy za granicą właśnie tacy jesteśmy. Nie pomagamy.

Jeśli czytasz mój blog, jeśli choć raz byłeś na Teneryfie, to wiesz, że z pracą nie jest tu łatwo. Niestety trzeba za nią trochę pochodzić. Nie przychodzi sama, nie spada z nieba, nikt jej za ciebie nie znajdzie. Dzisiejszy wpis będzie właśnie o szukaniu pracy. Czy w ogóle jest praca na Teneryfie? Co trzeba zrobić, aby ją znaleźć. Jakie warunki trzeba spełniać.

Po pierwsze. O wiele łatwiej znajdziesz pracę, gdy jesteś na miejscu. Z tego, co już zdarzyłam zauważyć, pracodawcy patrzą niechętne na osoby, które piszą z jakiegoś innego kraju. Nie dotyczy to specjalistów np. lekarzy, ale jeśli chcesz pracować w restauracji, kuchni, barze, restauracji lub w hotelu na recepcji to lepiej jak osobiście tam się pojawisz. Jest tu bowiem wielu kandydatów na miejscu.

#Jak szukać pracy na Teneryfie

Pamiętaj. Panuje tu duże bezrobocie, a konkurencja na rynku pracy jest spora. Będziesz miał większe szanse, jeśli nauczysz się języków. Angielski i hiszpański to podstawa. Im więcej języków obcych znasz, tym większe masz szanse na zatrudnienie. Bardzo ważny jest też niemiecki, bo na wyspę przyjeżdża sporo niemieckich turystów.
Szukając pracy, musisz mieć świadomość, iż zarobki tutaj są niskie. Nie zostaniesz tu milionerem. A wynajem mieszkań wciąż idzie w górę.

Najlepszą metodą jest wydrukowanie sobie CV. CV oczywiście musi być po hiszpańsku. Możesz też mieć dodatkowo anglojęzyczną wersję. Na wypadek, gdy trafisz do firmy prowadzonej przez Brytyjczyków itp., którzy nie mówią po hiszpańsku. Jak już sobie wydrukujesz porządną ilość, to ruszaj naprzód.: bary, restauracje, hotele, biura, firmy, wszędzie tam, gdzie chciałbyś pracować.

Kolejną metodą szukania pracy jest internet. Wystarczy wpisać w google hasła typu trabajo canarias, trabajo Tenerife, ofertas de trabajo canarias i przestudiować portale, które pojawią się na stronach wyszukiwarki google.

Strony z ofertami pracy:

https://www.infojobs.net/

https://www.indeed.es/Ofertas-en-Tenerife,-Santa-Cruz-de-Tenerife-provincia

Oprócz wyżej wymienionych sposobów, warto też, abyś sprawdził lokalne firmy i przedsiębiorstwa i posłał im swoje CV. Na Teneryfie będą to przede wszystkim hotele, biura podróży, biura nieruchomości, firmy z branży turystycznej, firmy produkujące kosmetyki np. z aloesu, farmy. Pytaj wszędzie.

Pozostaje jeszcze szukanie pracy przez agencje pracy tymczasowej.

http://emplea.eu/

Możesz także mieć swój własny pomysł na biznes.

Czy jest praca na Teneryfie? Owszem, jest. Niemniej trzeba jej poszukać samemu. Ja niestety nie znajdę jej za Ciebie.

Jeśli zamierzasz otworzyć bar lub restaurację na jednej z Wysp Kanaryjskich, włącznie z Teneryfą to zapoznaj się z naszą ofertą.

Jesteśmy certyfikowanym zespołem systemu APPCC (HACCP) Pomagamy przedsiębiorcom przechodzić kontrole Inspekcji Sanitarnej oraz w sposób profesjonalny i sprawny spełniamy oczekiwania i wymagania urzędu. ZaoszczędzImy Twój czas oraz niepotrzebny stres, przygotowując dla Ciebie indywidualną dokumentację zgodną z zaleceniami Inspekcji Sanitarnej. Jak masz jakieś pytania to napisz do mnie lub skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy KLIKNJ TUTAJ

A jakie Ty masz doświadczenie w szukaniu zatrudnienia na Wypach Kanaryjskich?

4 Thoughts to “Jak szukać pracy na Teneryfie. Co trzeba zrobić, aby ją znaleźć”

 1. OO, mialam sie pytać, czym Ty się zajmujesz, ale już widzę :D.
  Jak do tego doszło? Pracowałaś wczesniej tez w jakimś innym zawodzie?

  1. Ukończyłam studium społeczno prawne, ale poszłam w zupełnie innym kierunku. Całe życie, do momentu zamieszkania na Teneryfie pracowałam jako opiekunka w chronicznie chorych zakładach dla kobiet. Potem wyjechałam do USA i tam też tym się zajmwałam. Oprócz tego głosilam konferencje do polaków (chorych) mieszkajacych na stałe w Kanadzie. Tutaj to już zupełnie inny świat 🙂

   1. Oo! A teraz czym się zajmujesz? NAdal opieką nad chorymi?

    1. W zakładce Nasza firma dowiesz sie o nas więcej. Dodatkowo w wolnej chwili piekę ciasta i torty personalizowane. Pozdrawiam.

Leave a Comment