Zjeżdżalnie liniowe, wiszące mosty, tyrolki. Teneryfa dla aktywnych

Zjeżdżalnie liniowe, wiszące mosty, tyrolki. Teneryfa dla aktywnych

Przygoda jak wiesz, wiąże się z przeżywaniem nowych doświadczeń, to rzecz niezwykła, fascynująca i pełna różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Zawsze kojarzy się ona z pozytywnymi wrażeniami i chociaż często łączy się z pewnym niebezpieczeństwem i dużymi emocjami, to pozostawia po sobie miłe wspomnienia, o których opowiada się później przy różnych okazjach. I Ty możesz doświadczyć tu wielu przygód. Przecież Teneryfa to nie tylko plaże i kurorty, to piękne góry, wulkan, szklaki, paralotnie, loty helikopterem, atrakcje na wodzie i pod wodą…

Dzisiaj w tym poście przedstawię Ci miejsce, które kto wie, może przypadnie Ci do gustu. Forestal Park. Największy sosnowy park rozrywki na Wyspach Kanaryjskich.

Jak wiesz, Teneryfa jest idealnym miejscem do przeżycia nowych i ekscytujących wrażeń. Jej naturalne warunki oraz obiekty sportowe i rekreacyjne pozwalają przeżyć prawdziwe przygody. Jeśli należysz do osób aktywnych, to jest to idealne miejsce dla Ciebie.

My w tym Parku świętowaliśmy urodziny siostrzeńca. To był naprawdę bardzo dobry wybór na szkolną i rodzinną imprezę. Solenizant, jak i goście cieszyli się wyjątkowym dniem. To był dla nas wszystkich czas pełen emocji i zabawy.

Zjeżdżalnie liniowe, wiszące mosty, tyrolki. Teneryfa dla aktywnych

W tym parku sosnowym organizowane są trasy przez drzewa, zjeżdżalnie liniowe, wiszące mosty, liany, schody, siatki i gigantyczne tyrolki. Wycieczki są zaprojektowane tak, że bez potrzeby posiadania dobrej formy fizycznej można cieszyć się autentyczną przygodą. Atrakcja ta położona jest u bram Parku Narodowego Teide, na wysokości 1400 m. Jest to więc znakomita propozycja dla wszystkich śmiałków, którzy chcą sprawdzić, na co ich stać, zrobić coś szalonego z jakiejś wyjątkowej okazji czy po prostu zapewnić sobie solidną dawkę nowych wrażeń. Tyrolka idealnie sprawdza się jako rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych na imprezy firmowe, urodziny dziecięce czy jako atrakcja pikników. Jest to zabawa, która nigdy się nie znudzi, dlatego w czasie różnych eventów wynajmowana jest na godziny.

Zjeżdżalnie liniowe, wiszące mosty, tyrolki. Teneryfa dla aktywnych

Biorąc pod uwagę, że w Las Lagunetas występuje specjalny mikroklimat, dlatego polecam tuż przed przylotem sprawdzić prognozę pogody na dzień rezerwacji w Państwowej Agencji Meteorologicznej. Wpisz AEMET i kliknij gminę El Rosario (Santa Cruz de Tenerife).

Uważaj, prognoza pogody jest względna w wysokiej strefie chronionego krajobrazu Las Lagunetas. Stacja pogodowa ma 907 metrów wysokości, a Forestal Park Tenerife znajduje się na wysokości 1400 metrów.

W tym sensie musisz pamiętać, że na Teneryfie co 100 m można odkryć zupełnie inny klimat. Dlatego trudno jest stwierdzić, czy nawet jeśli spodziewany jest deszcz, to naprawdę pada deszcz lub odwrotnie. Oznacza to, że przy wielu okazjach możesz być ponad chmurami ciesząc się promiennym słońcem, podczas innych dni będziesz dosłownie przeżywać przygodę w chmurach, przygodę we mgle!

Jak widzisz na zdjęciu, ja w zimowej kurtce bez czapy, bo zapomniałam o niej i było mi naprawdę zimno. Dlatego zabierz ze sobą czapkę, ciepłą kurtkę i ocieplane buty. Moje nogi w trampkach porządnie zmarzły.

ja w zimowej kurtce w parku rozrywki

Idąc w górę lub w dół Teide na drodze TF-24, ze wspaniałymi krajobrazami sosny kanaryjskiej po obu stronach drogi, na wysokości 1400 metrów, dotrzesz do Forestal Park Tenerife. Odkryj tutaj jej roślinność i faunę. Ciesz się przygodą. I jeszcze jedno. Nie zapomnij dokonać wcześniej rezerwacji.

Related posts

One Thought to “Zjeżdżalnie liniowe, wiszące mosty, tyrolki. Teneryfa dla aktywnych”

  1. Takie atrakcje to uwielbia nasza córcia 🙂 to raj dla niej, ja zdecydowanie wolę wtedy robić zdjęcia 🙂

Leave a Comment