Wynajem samochodu na Teneryfie. Wskazówki

Wynajem samochodu na Teneryfie. Wskazówki

Wynajem samochodu na Teneryfie. Jeśli planujesz wakacje na Wyspie to, zastanawiasz się pewnie, czy wypożyczenie samochodu to dobry pomysł. Jazda autem po tej uroczej wyspie jest najlepszym sposobem na podziwianie wielu atrakcji, poznawanie różnych krajobrazów, uchwycenie prawdziwej istoty Teneryfy i oczywiście jest to praktyczne, wygodne i niedrogie.

 

 

Wynajem samochodu na Teneryfie. Wskazówki

 

 

Nie wiem, czy wiesz, ale prawa jazdy na Wyspach Kanaryjskich są dokładnie takie same jak na terytorium Hiszpanii, ale zacznę od początku. Na Teneryfie jeździ się po prawej stronie drogi za kierownicą po lewej stronie pojazdu (tak jak w większości krajów europejskich, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Cypru). Wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte pasy, a dzieci w wieku 12 lat i poniżej nie mogą siadać na przednim siedzeniu pasażera. No, ale to chyba oczywiste.

Ograniczenie prędkości zależy od rodzaju drogi, którą będziesz podróżował. Na autostradach niektóre odcinki są ograniczone do 110 km / h, podczas gdy inne mają prędkość 120 km / h. W miastach i miasteczkach waha się od 40 km / h do 60 km / h. Uważnie obserwuj ograniczenia prędkości, które są wyraźnie oznaczone znakami drogowymi.

 

Tego, aby nie używać telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego, lub komunikacyjnego podczas jazdy to oczywiste, prawda?

Pamiętaj. Dzieci do 3 roku życia należy przewozić w specjalnych fotelikach.

 

 

Wypożyczenie samochodu na Teneryfie – jaką firmę wybrać?

 

 

 

Jest wiele firm, które w swojej ofercie ma wypożyczenie auta. Z różnych grup dowiedziałam się, że na Teneryfie można skorzystać z wielu większych lub mniejszych firm, takich jak: Orlando, Sixt, Avis i Hertz, Pluscar, Goldcar, Cicar, Autorisen...

 

Osobiście polecam Ci firmę Autorisen 

Bez depozytu
Biura na lotniskach
Rezerwacja jest bezpłatna
Foteliki dziecięce
Możliwość płacenia kartami kredytowymi lub debetowymi.

 

Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód

 

 

Sprawdź stan auta: lusterka, ułożenia siedzeń, zagłówków i wszystkich innych rzeczy.

Nie zapomnij dokumentów auta. Sprawdź, co jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym i ubezpieczeniu, czy jest ono aktualne.

Koniecznie zapytaj o zasady tankowania. W większości wypadków wypożyczalnie wypożyczają zatankowany samochód i żądają zwrotu tak samo zatankowanego.

Dokładnie przeczytaj warunki wynajmu auta. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek przy jego zwrocie.

Jeżeli nie jest to wyraźnie wyszczególnione w ofercie wypożyczalni, zawsze auto pobierasz i oddajesz z pełnym bakiem paliwa. Informację o stanie paliwa uzupełnisz na karcie pobrania pojazdu.

 

Pamiętaj. Im wcześniej zarezerwujesz samochód przez internet, tym atrakcyjniejszą kwotę zapłacisz. Wielu moich czytelników rezerwuje z 6-miesięcznym wyprzedzeniem.

 

Wynajem samochodu na Teneryfie. Wskazówki — czy przydatne? Zapraszam Cię do obserwacji mojego profilu na Instagramie

 

 

Ciekawa jestem, jakie były Twoje doświadczenia z rezerwacją samochodu. Podziel się swoim doświadczeniem, na pewno pomoże ono osobom, które pierwszy raz będą rezerwować tutaj auto.

 

 

Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu na Teneryfie

11 Thoughts to “Wynajem samochodu na Teneryfie. Wskazówki”

 1. Bardzo fajne wskazówki i na pewno z nich skorzystam jak kiedyś wybiorę się na urlop w Twoje strony 🙂 Nawet Ciebie powiadomię, że tam jestem licząc na jakieś spotkanie 🙂

  1. Koniecznie spotkanie. Już dziś zapraszam Cię na pyszną kawe barraquito.

 2. My mieliśmy wypożyczone auto na Teneryfie przez kilka godzin jak jechaliśmy n Teide ale nic nie pamietam z tego bo mąż zajmuje się juz takimi sprawami 😉 ja trzymam mapę i plan wycieczki 😉
  Ale będe pamiętać o tym wpisie na przyszłość 🙂

 3. Czasem to mam wątpliwości, co do znajomości przepisów drogowych oraz używania mózgu przez niektórych kierowców. Jadę ostatnio samochodem, a tam w aucie na sąsiednim pasie na przednim siedzeniu po stronie pasażera siedzi dziecko w wieku max 5 lat… bez fotelika, chyba nawet bez podstawki.

 4. Anna

  Ja korzystałam z Cicar przez okres 7 tygodni. Firma bez zarzutu- samochód prawie nowy , z nawigacją w cenie na wszystkie Wyspy Kanaryjskie( w tym El Hierro) , bardzo dobra cena,. Warto rozważyć ich ofertę kiedy ma sie w planach wycieczkę po kilku wyspach ,bo jako jedyni zezwolili na przemieszczanie się z autem promami i to bez żadnych dopłat za ubezpieczenie. Ja poruszałam sie autem na gaz ( na Teneryfie jest kilka stacji w różnych częściach wyspy, wiec z tankowaniem nie ma problemu) i przy ponad 5000 km naprawdę się opłacało :-).

  1. Dziękuję Aniu za te cenne informacje. Jestem pewna, że przydadzą się one tym, którzy planują podróż nie tylko po Teneryfie, ale po wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Serdecznie Cię pozdrawiam.

  2. Kamila Bombała-Szymczak

   Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie stacje benzynowe maja lpg czy tylko wybrane? Tez planuję wypożyczyć auto z cicar i yez na gaz. Nigdzie nie ma informacji ile stacji oferuje gaz.
   Dziękuję i pozdrawiam Kamila.

   1. Kamila. LPG ( TUTAJ GLP) Nie wszystkie stacje mają LPG, tylko wybrane (jest ich tylko 7) Nie wiem gdzie się zatrzymasz. Jedna ze stacji znajduje się np. w Las Chafiras (el Gomero) Napisz do mnie na messenger Fb, a ja wyślę Ci zdjęcie wszystkich stacji 🙂

 5. Gdy w końcu się wybiorę na pewno wrócę do Twojego przewodnika

 6. Marta

  Przydatne informacje. Czy ktoś może wie, czy na Wyspach istnieje możliwość wypożyczenia samochodu przez kierowcę z prawem jazdy od ponizej roku (8 mięsiecy)? Ale za to wiek powyżej 25 lat.

  1. Myślę, że nie powinno być problemu 🙂

Leave a Comment