Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu na Teneryfie

Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu na Teneryfie

Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu na Teneryfie

Teneryfa jest największą z Wysp Kanaryjskich. Ci, którzy ją już odwiedzili wiedzą, że słynie ona nie tylko z pięknych plaż, ale są dostępne na niej sporty wodne, przejażdżki widokowe, idealne miejsca do zwiedzania, paralotnie i nie tylko. Teneryfa słynie także z nocnego życia. Choć większość mieszkańców czuje się tu bezpiecznie, to jednak niektórym turystom przytrafiły się  tu różne niemile sytuacje np. kradzieże. No cóż, nigdzie nie jest idealnie i gdziekolwiek byś się udał, powinieneś być czujny.

Dziś pragnę w tym poście umieścić kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu na Teneryfie.

1. Noś pieniądze w bezpiecznym miejscu

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy, czy przyjeżdżasz na lotnisko, ważne jest, aby karty kredytowe i gotówkę mieć w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć kradzieży kieszonkowej. Ukryj pieniądze w skarpetce lub we wnętrzu płaszcza.

Złodzieje i kieszonkowcy zazwyczaj działają w tłumie i na ruchliwych obszarach, np. lotniska, hotele, centra transportu publicznego i inne popularne miejsca, takie jak rynki. Bądź szczególnie świadomy swoich rzeczy w tych miejscach.

Nigdy nie przekazuj karty kredytowej lub debetowej do sklepu, lub kelnera bez towarzyszenia im. Większość restauracji, przyniesie czytnik kart do twojego stołu lub będzie na kasie.

2. Włamania do samochodów

Znane są przypadki włamań do samochodów. Jeśli zostawisz aparat fotograficzny, telefon komórkowy lub inne kosztowności na miejscach pasażera, ktoś może mieć ochotę włamać się do środka. Nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie, a jeśli tak, zamknij je w bagażniku, gdzie nie można ich zobaczyć.

3. Nie pozostawiaj rzeczy bez opieki

Łatwo pozostawić rzeczy osobiste bez opieki podczas kąpieli w wodzie na plaży lub podczas drzemki, niestety jest wiele osób, które mogą to wykorzystać. Nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki.

4. Nie śpij na plaży w nocy

Nocowanie na plaży może wydawać się idealnym sposobem na spędzenie miłych wakacji, ale tak się składa, że za to możesz wylądować w więzieniu. Policja jest pod tym względem surowa. Możesz pójść za kratki lub zapłacić wysoką grzywnę.

5. Ucz się hiszpańskiego

Hiszpański jest językiem podstawowym, a Twój czas na Teneryfie będzie łatwiejszy. Zapobiegnie to pomyłkom i nieporozumieniom.

W skrócie.

Nigdy nie noś torebki ani portfela w kieszeni kurtki lub tylnej kieszeni.

Podróżuj z dwoma portfelami lub torebkami.

Weź jedną torebkę lub portfel z niewielką kwotą pieniędzy na wypadek, gdybyś został napadnięty.

Nie trzymaj ważnej dokumentacji w swoim portfelu.

Nie noś za dużo gotówki przy sobie.

Nie miej za dużo biżuterii na sobie.

Zanotuj numery kontaktowe, aby anulować karty bankomatowe w przypadku kradzieży.

Jeśli to możliwe, przechowuj wszystkie ważne dokumenty i gotówkę w bezpiecznym miejscu.

Już przed przylotem skanuj i wydrukuj kopie dokumentów (dowód osobisty, paszport) a po przylocie dokumenty, zostaw po prostu w hotelu (w sejfie). Posługuj się tu kopią.  To tutaj zupełnie normalne.

Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa, musisz zgłosić to policji („denuncia”).

Zapamiętaj ten nr na wypadek, gdybyś padł ofiarą przestępstwa. 112 – nagłe przypadki

Policia Local. Miejscowe siły miejskie, które zajmują się stosunkowo drobnymi sprawami, takimi jak kontrola ruchu drogowego i ochrona mienia.

Nacional de Policia. Zajmuje się nieco bardziej poważnymi przestępstwami niż Lokalna Policja. Zazwyczaj są one punktem kontaktowym w przypadku rabunku, przestępstw ulicznych itp.

Guardia Civil. Gwardia Cywilna ma największe uprawnienia i jest odpowiedzialna za ogólne działania policyjne na obszarach wiejskich. Zajmują się poważnymi problemami, takimi jak walka z terroryzmem, kontrola broni, przemyt narkotyków itp.

Życzę Ci z całego serducha, aby pobyt na wyspie był niezapomnianym przeżyciem, miłym i ogólnie bez stresu. Niemniej uwzględnij te wskazówki bezpieczeństwa podczas swojego pobytu na Teneryfie.

Related posts

7 Thoughts to “Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pobytu na Teneryfie”

  1. Dziękuję za wskazówki, mam nadzieję, że kiedyś z nich skorzystam 🙂

  2. Niby takie oczywiste twoje porady, ale będąc na wakacjach tak często o nich zapominamy, a przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  3. Bardzo cenne wskazówki i większość z nich można wykorzystać również w innych miejscach na świecie 🙂

  4. NO tak, warto mieć oczy i uszy otwarte i nie ryzykować…

  5. Jak dobrze wcześniej wiedzieć. Serdeczne dzięki.
    Pozdrawiam

  6. Aneta

    Hej! 🙂 Jaką wypożyczalnie polecacie na północy Teneryfy ?

Leave a Comment