Usługi pocztowe i telefoniczne na Teneryfie

Usługi telefoniczne i pocztowe na Teneryfie

Usługi pocztowe i telefoniczne na Teneryfie. Czy już je poznałeś?

Podczas wizyty na Wyspie, wielu turystów lubi pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, dlatego Teneryfa oferuje 3 główne formy kontaktu: połączenie telefoniczne, połączenie Internetowe lub zwyczajnie wysłanie kartki pocztowej.

Międzynarodowe rozmowy telefoniczne można wykonywać z niemal każdego miejsca na Wyspach Kanaryjskich. Masz możliwość wyboru monet, kart telefonicznych, a czasem kart kredytowych. Rozmowy telefoniczne z barów, restauracji i hoteli są zwykle dużo droższe niż uliczne. Alternatywnie można zadzwonić z licznika stojącego ‘telefónica’, w którym płacisz po zakończeniu rozmowy. W wielu miejscach na Teneryfie znajdują się kawiarenki internetowe, które oferują dostęp do komputera i telefonu. Pamiętaj, że większość hoteli oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

 

usługi pocztowe i telefoniczne na Teneryfie

 

 

Jeśli planujesz wysłać kartkę pocztową, możesz udać się na pocztę. Poczty są tutaj otwarte od 09.00 do 14.00 i kończą godzinę wcześniej w soboty. Jednak w urzędach pocztowych nie znajdziesz żadnego telefonu. Jest to miejsce zakupu znaczków, które są również dostępne w wielu sklepach z atrakcjami na Teneryfie. Skrzynki pocztowe są łatwe do znalezienia, są żółte ze słowem “Correos”

 
 

Usługi pocztowe i telefoniczne na Teneryfie

 

 

Jeśli przybywasz na Teneryfę na okres dłuższy, to zachęcam Cię do kupienia karty telefonicznej DG Mobil.

Digi Mobil jest firmą, która korzysta z telefonu komórkowego sieci Movistar. Jest firmą najbardziej rozpowszechnioną  wśród rozmówców często podróżujących do Hiszpanii, Włoch i Rumuni.

Ceny „Digi 400” i „Digi 800” 400 i 800 minut.

Koszt jest niedrogi. Za 10 euro masz do wykorzystania 400 darmowych minut na terenie Hiszpanii i do jednego z krajów Europy, internet oraz 100 darmowych SMS-ów. Ja korzystam z tej usługi i jestem bardzo zadowolona. Za dodatkowe 5 euro masz do wykorzystania 800 minut. Naprawdę warto.

 

Czy będąc na Teneryfie, korzystałeś z tych form kontaktu?

Related posts

3 Thoughts to “Usługi pocztowe i telefoniczne na Teneryfie”

  1. Kolejne cenne informacje 🙂 Przydadzą się jak już tam zawitam 🙂

  2. Faktycznie opłacalna jest ta karta telefoniczna. Tyle minut to ja bym miała i miała na długo 🙂

    1. Opłaca się Agnieszko. Jak będziesz na terenie Hiszpanii to polecam.

Leave a Comment