Siam Park i Loro Park

Siam Park i Loro Park te miejsca koniecznie trzeba zobaczyć. Zaniedbałam troszkę zakładkę o podróżach, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie, mam usprawiedliwienie. Moja rodzina odwiedziła mnie w tym miesiącu i chcieliśmy przeżyć ten czas razem i jak się należy.  Dzięki ich pobytowi udało mi się zrobić trochę fotek, które umieszczę na moim blogu.
 

Moi Drodzy, ostatnio pisałam o pogodzie na mojej wyspie, a dziś napiszę troszkę o atrakcjach, może nie o wszystkich od razu, ale zacznę od Siam Park i Loro Park. Jeśli zapytacie kogoś, gdzie i jakie są najlepsze atrakcje na Teneryfie, to każdy powie Wam, że Siam Park i Loro Park, a dlaczego?  Siam Park jest pierwszym najlepszym wodnym parkiem w Europie, to tutejsze wodne królestwo.

 

Siam Park i Loro Park

 

 

Siam Park jest zlokalizowany na południu Teneryfy przy centrum turystycznym Las Americas i Los Cristianos, obejmuje  ono ogrody, zjeżdżalnie, restauracje, basen z plażą i inne atrakcje. Jest ich tutaj tyle, że głowa mała: Dragon, Volcano,  Lost City, Siam Beach to tylko jego część.

Ja nie skorzystałam ze wszystkich możliwości, jakie daje Siam Park, bo prawdę mówiąc, trochę się bałam. W internecie znajdziecie mnóstwo zdjęć z tego miejsca, a więc i na moim blogu nie może ich zabraknąć 🙂 Będąc na Teneryfie, musicie koniecznie to miejsce odwiedzić. Przeżycie jest super, ale uwaga, żeby faktycznie ze wszystkiego skorzystać, musicie przyjść rano tzn. o 10-tej i macie wtedy cały dzień na to, aby poszaleć. Do Siam Park, nie wolno przynosić jedzenia, więc trzeba się nastawić na lunch właśnie w tym miejscu.

 

Siam Park i Loro Park
Tenerife

 

 

Siam Park i Loro Park
Atrakcje w Siam Park

 

siam park i loro park
siam park i loro park

 

Siam Park i Loro Park

 

 

Drugie miejsce godne zobaczenia to Loro Park. Od razu piszę, że zwierzęta tam mają bardzo dobre warunki, oczywiście nie da się porównać z wolnością. Co można tam zobaczyć? Chyba wszystko: gatunki różnych ptaków, goryle, szympansy, pingwiny, krokodyle to tylko część, a ca najważniejsze uczestniczycie w różnego rodzaju show m.in. show delfin, papug, lwów morskich i orek.

Kochani, od razu zaznaczam, że show orek jest najlepszy, ale bądźcie przygotowani na to, że może czekać tam na Was miła lub niemiła niespodzianka. Orki na początku show swoją tylną płetwą chlapią wodą i to nie kropelki na Was spłyną, ale będziecie mieli wrażenie, jakby ktoś wepchnął Was do basenu, poważnie 🙂 To co mnie zachwyciło w Loro Park to znajdujące się tam pingwiny. Są cudowne.

 

siam park i loro park
Loro park

Wracając do tematu orek, moja rodzina i ja z mężem nieświadomi usiedliśmy dosyć blisko, ale nie w pierwszym rzędzie i gdy przyszedł ten moment, byliśmy cali zmoczeni od czubka głowy do stóp. Można było śmiało wycisnąć wodę z koszulki. Kochani, zaopatrzcie się w płaszcze przeciwdeszczowe, które można kupić przy wejściu na show orek. 🙂 W Loro Park mają także świetne akwarium z wieloma gatunkami ryb i meduz oraz wiele innych fajnych żyjątek.

Warte zobaczenia jest laboratorium, gdzie wykluwają się ptaki. W porównaniu z wodnym parkiem do Loro Park można zabrać ze sobą kanapki, ale powiem Wam, że proponowane przez ten Park jedzenie nie jest drogie i da się zjeść. 🙂 Zapomniałam dodać, że Loro Park zaopatrzyło się niedawno w różowe pandy i dwa białe tygrysy.

 

 

A czy ktoś z Was odwiedził  już Siam Park i Loro Park?  Które z tych miejsc zrobiło na Was szczególne wrażenie?  Może ktoś dopiero myśli o tym, aby je zobaczyć? Podzielcie się w komentarzu Waszym doświadczeniem pobytu.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment