Północ czy południe Teneryfy. Co wybrać?

Północ czy południe Teneryfy. Co wybrać?

Północ czy południe Teneryfy. Co wybrać?

 

 

 

Często na forach obserwuję, jak ludzie dosłownie kłócą się ze sobą, kiedy ktoś z planujących wakacje na Teneryfie zada to pytanie. Jako, iż uważam, że potencjalni urlopowicze mają prawo do takiego pytania to ci, którzy na nie odpowiadają, często narzucają swój punkt widzenia, robiąc ogromną różnicę między trzema ośrodkami Playa de las Americas, Costa Adeje i los Cristianos, a północnym kurortem, Puerto de la Cruz. Wystarczy, że ktoś zada to pytanie na forum i już zaczyna się jazda. Najczęstsze odpowiedzi to, północ jest lepsza a południe gorsze lub na odwrót.

 

Denerwują mnie takie przepychanki i tyle, a dlaczego? Bo nie ma czegoś takiego jak lepsza część Teneryfy i gorsza. Obie reprezentują przecież coś innego. Jednym będzie odpowiadać północna część a drugim południowa i to zupełnie normalne.
W tym poście nie wskaże ci jednoznacznej odpowiedzi. Nie powiem Ci, co masz wybrać, ale wskaże Ci pewne różnice, które pomogą Ci podjąć decyzję o miejscu pobytu.

 

 

 

Północ czy południe?

 

 

Zanim zadasz to pytanie, zastanów się nad tym, jakie atrakcje turystyczne Cię interesują, co chcesz robić, co zobaczyć. Może jesteś miłośnikiem zwiedzania? Może planujesz spędzić wakacje aktywnie, np. uprawiając sporty wodne lub powietrzne? A może interesuje Cię tylko leżenie na plaży i nic więcej? Od tych i innych odpowiedzi zależy, gdzie będzie lepiej się zatrzymać i w jakiej miejscowości wynająć mieszkanie. Dodatkowym pytaniem jest, czy będziesz wynajmować samochód, czy liczysz na transport liniami autobusowymi. Jeśli tym pierwszym to chyba nie ma większego znaczenia, bo sobie wszędzie dojedziesz.

 

 

Hotele na Teneryfie

 

 

Chociaż na północy Teneryfy znajdują się bardzo dobre hotele, a niektóre z charakterem i domową atmosferą, naprawdę nie mogą się równać z nowszymi luksusowymi hotelami w ostatnich kurortach na południu, od Fañabe po El Duque w Costa Adeje. W tej kategorii nie ma prawdziwej konkurencji. Jeśli luksusowy hotel to twoja najważniejsza rzecz przy wyborze miejsca docelowego, to jest to południe.

Restauracje

 

 

Południowe kurorty oferują niekończący się wybór restauracji, ale pozwól, że zadam Ci pytanie. Gdzie są najlepsi szefowie kuchni, a nawet hiszpańscy członkowie rodziny królewskiej, kiedy są na Teneryfie? Północ. Poza jakością jedzenia trudno jest nowym ośrodkom konkurować z uroczymi restauracjami znajdującymi się na dziedzińcach budynków kolonialnych lub wokół historycznych placów. To nokaut na północ w tej kategorii.

 

 

Zieleń

 

 

Północ jest na pewno dla tych, którzy kochają roślinność. Scena północnej zieleni jest po prostu bardziej estetyczna niż na południu. Na południu nie zobaczysz jej w takim bogactwie jak na północy wyspy. Znajdziesz tutaj wspaniałe góry Anaga, parki np.Icod de los Vinos, park w Santa Cruz, Puerto de la Cruz. Jeśli zależy Ci na pięknym zielonym krajobrazie, wybierz północ.

Plaże

 

 

Teneryfa nie oferuje egzotycznych plaż. Główne plaże na południu stworzone są przez człowieka, plaże są ze złotym piaskiem i oferują turystom wiele udogodnień. Z drugiej strony, Puerto de la Cruz ma czarny piasek Playa Jardín i kilka innych małych plaż. Na północy jest jedyna plaża z białym piaskiem, la Teresita. Jeśli złota plaża to twoja królowa, to zaplanuj sobie pobyt na południu.

 

6 Najpiękniejszych plaż na Teneryfie

Atrakcje

 

 

To zależy od różnych preferencji. Południe ma wiele do zaoferowania. Głównie są to atrakcje przygotowane pod kątem przyjemności przybywających tu turystów, są to głównie sporty wodne, wycieczki statkiem, parki rozrywki, paralotnie, oglądanie delfinów itp. Podczas gdy północ ma kilka parków rozrywki, zajęcia są bardziej kulturalne i naturalne dzięki galeriom sztuki, muzeom, zabytkowym narożnikom, teatrom, parkom i ogrodom. Jeśli jesteś nastawiony głównie na atrakcje sportowe, wodne lub leżenie na plaży z białym piaskiem to południe jest dla Ciebie. Zobacz Sportowe atrakcje

 

 

Tradycje

 

 

Południowe kurorty są celowe. Najbardziej autentycznym miastem trójki jest Los Cristianos, ale nawet 50 lat temu było to niewiele więcej niż mała społeczność rybacka, w której niektórzy ludzie nadal mieszkali w jaskiniach. Północne miasta kwitły i się rozwijały. W tej kategorii jest ogromna luka. Na północy Kanaryjczycy hucznie obchodzą każde święto kanaryjskie. Na południu, z kilkoma wyjątkami, odbywa się wiele tradycyjnych wydarzeń tematycznych pod kątem przybywających tu turystów.

 

Nocne życie na Teneryfie

 

 

Prawie każdy bar i klub na południu Teneryfy oferuje występy na żywo. Te puby nie istnieją w tej samej liczbie na północy, chociaż istnieje wiele klubów, barów i bezpłatnych festiwali na wolnym powietrzu. Puerto de la Cruz nie może konkurować ze zwykłą skalą trio południowych kurortów turystycznych, główną różnicą jest to, że bary na południu zaspokajają brytyjskie smaki, a najlepsze w Puerto zaspokajają lokalne przysmaki. Jeśli lubisz życie nocne, południe wygrywa.

 

Przyjazne dla rodzin

 

Zarówno południe, jak i północ zapewniają to – remis

 

Zobacz Teneryfa z dzieckiem

 

 

Na południu jest więcej udogodnień turystycznych, a pogoda (pod względem słońca) jest lepsza, ale jeśli chodzi o krajobrazy, restauracje, tradycje i kulturę, lepszym rozwiązaniem jest północ.

 

I tak na zakończenie. Południe i północ Teneryfy mają kontrastujące osobowości i cechy, a następnie przyciągną ludzi o różnych gustach. Północ czy południe? Co wybrać? Prawdziwa odpowiedź na to pytanie będzie zależeć od twoich preferencji … i tylko ty znasz na nie odpowiedź. Czy już wiesz, co wybrać?

Related posts

8 Thoughts to “Północ czy południe Teneryfy. Co wybrać?”

 1. Jeśli kiedyś będę wybierać się w tamte rejony to nie będę zastanawiać się nad północą czy południem, a nad tym gdzie dla mnie będzie optymalny wypoczynek ?

 2. A ja z chęcią odwiedziłabym i północ, i południe 🙂 A co! 😉
  Pozdrawiam

  1. No i to jest najlepsze rozwiązanie. 🙂

 3. Masz rację…bez sensu takie przepychanki. Dla każdego co innego. Każdy ma inne oczekiwania…Także po co tak się wykłócać? Bez sensu

 4. Nikodem

  Na pytanie „Północ czy Południe?” odpowiem… środek :DD czyli wulkan Teide! 😉

  1. Jasne. Najlepsza odpowiedź. Wyobraź sobie namiot na Teide i te widoki na niebo 🙂

 5. Monica

  Odwiedziłam północ i południe,zachwycona byłam jednym i drugim, tylko na północy nie zawsze jest pogoda .

  1. To prawda Monika. Nie zawsze na północy jest pogoda, głównie zimą się ona zmienia 🙂

Leave a Comment