Pico del Teide

pico del teide

Pico del Teide to szczyt wulkaniczny położony na Teneryfie. Szczyt ten o wysokości 3718 m n.p.m. i wysokości od dna morza około 7500 metrów jest najwyższym szczytem w Hiszpanii i najwyższym szczytem na jakiejkolwiek atlantyckiej wyspie.

Jest to typowy stratowulkan. Park Narodowy Teide jest jednym z największych cudów świata, z łatwym dojazdem i stosunkowo blisko krajów europejskich.

Jeśli wybierasz się na Teneryfę, miejsce to powinno znaleźć się na początku Twojej listy. You must-see it.

 

Góra Teide dominuje nad krajobrazem. Ta imponująca budowla wulkaniczna wygląda zupełnie inaczej, w zależności od dokładnej lokalizacji i rzeczywistego sezonu. Jego zmieniające się spojrzenie jest niezmiennym źródłem zachwytu dla wielu podróżujących. U jej stóp leży morze skał wulkanicznych, które ukształtowały się tak niedawno, że erozja nie miała czasu na ich zaniżanie i oferują obszerny katalog wulkanicznych form i materiałów zawartych w wielkim amfiteatrze określonym przez skarpę Las Canadas.

 

pico del teide

 

 

Pico del Teide

 

 

Park Narodowy, położony jest w centrum wyspy, jest największym i najstarszym z czterech parków narodowych na Wyspach Kanaryjskich. To niepowtarzalny skarb geologiczny, w którym wulkany, kratery, otwory wentylacyjne, przepływy lawy i różne materiały tworzą imponującą gamę kształtów i kolorów. Będziesz zaskoczony różnorodnością Las Cańadas del Teide, zaskoczony ogromnymi rzekami skamieniałej lawy i pod wrażeniem skażonych skał i olbrzymich rozmiarów tego mineralnego chaosu. W przeciwieństwie do wiosny będziesz zachwycony wspaniałymi kwiatami i delikatnymi aromatami, jedynymi na świecie.

 

Znajdują się tu dwa centra zwiedzania, które ujawniają tajemnice parku, bar i restauracje, punkty widokowe, panoramiczny widok na cały park i to, co lubię najbardziej — rozlegle szlaki dla turystów.

 

 

 

Pico del teide

 

Bilety na kolejkę kupić możesz bezpośrednio przy kasie, ale radzę zaopatrzyć się w nie online na stronie https://www.volcanoteide.com/pl/ to uprawni Cię do szybkiego wejścia do kolejki liniowej bez konieczności czekania w kolejce do kasy biletowej.

 

Otwarte

Od 1 lipca do 10 września 2017 r. od 9:00 do 18:00.
Parking jest czynny od 8:00 do 18:00. Poza tymi godzinami parking jest zamknięty.

 

Pamiętaj

By uzyskać dostęp do Pico del Teide, potrzebujesz bezpłatnego zezwolenia wydanego przez administrację Parku Narodowego Teide, o którą możesz ubiegać się pod adresem www.reservasparquesnacionales.es. Pamiętaj, że to pozwolenie musi być złożone z wystarczająco dużo czasu przed wizytą, więc jeśli chcesz odwiedzić szczyt, jest to pierwsza rzeczą, którą musisz zrobić.

 

W przypadku biletów zniżkowych dla dzieci lub rezydentów, wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego prawo do zniżki.

 

Osoby chore na serce, kobiety w ciąży i dzieci poniżej 2 roku życia nie mogą korzystac z kolejki. Skonsultuj się z lekarzem przed planowaną wizytą na Taide.

 

Chcesz dowiedziec się więcej na temat wulkanu Taide?. Zapraszam na stronę https://www.volcanoteide.com/pl

 

Related posts

13 Thoughts to “Pico del Teide”

 1. Jeśli kiedyś wybiorę się na Teneryfę to na pewno jednym z pierwszych miejsc jakie zobaczę będzie właśnie Pico del Teide 🙂 Niesamowite miejsce 🙂

  1. Koniecznie Agnieszko. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

 2. Góra i wszystko co związane z wulkanami bardzo mnie fascynuje 🙂 Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę na żywo 🙂

  1. Mam nadzieję Aniu, że uda Ci się tu przybyć i je zobaczyć. 🙂

 3. Miejsce trochę, jak z innej planety – super!

 4. Byliśmy 2 razy na Teneryfie i jeszcze na Teide nie dotarliśmy, jak to mówią do trzech razy sztuka 🙂

  1. Asiu. Teide na następny raz. 🙂

 5. Fascynujące miejsce, Ale kolejka niestety nie dla mnie?

 6. Oj kusisz, kusisz, Basiu. Piękne miejsce i cudowne zdjęcia 🙂

  1. Dziękuje Martuś. Mam nadzieję, że skusisz się na wakacje tutaj. 🙂

 7. Marta

  A jak to jest z autem żeby dojechać? Do którego miejsca jest możliwość dojechania na własna reke autem? 🙂

  1. Autem dojedziesz tylko do kolejki, potem na szczyt udać sie najlepiej kolejką.

Leave a Comment