Opieka medyczna na Teneryfie

opieka medyczna na teneryfie

Na Teneryfie jest dostępnych wiele klinik i szpitali, które posiadają wiele opcji dla przybywających tu turystów. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy potrzebujesz jakiegokolwiek leczenia szpitalnego, Teneryfa zaleca pełne ubezpieczenie podróży, aby pokryć wszystkie ewentualne zdarzenia.

EHIC (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) umożliwia wszystkim mieszkańcom UE dostęp do opieki zdrowotnej świadczonej przez państwo po niższych kosztach lub bezpłatnie. Możesz ubiegać się o tę kartę bezpłatnie.

Wiele centrów medycznych korzysta z lekarzy, którzy posługują się innymi językami przede wszystkim niemieckim i angielskim. Jeśli nie znasz języka hiszpańskiego to spokojnie z angielskim, możesz się komunikować. Gorzej już z publicznymi przychodniami (trzeba ze sobą przyprowadzić tłumacza).

Teneryfa współpracuje z najlepszymi hotelami na wyspie, z których każdy udzieli Ci informacji, doradzi i wskaże najbliższą przychodnię czy aptekę.

Opieka medyczna na Teneryfie

Oto lista szpitali na Teneryfie, którą przygotowałam dla Ciebie.

Hospiten Bellevue, Calle Alemania, Urb. San Fernando, 38400, Puerto de la Cruz.

Hospital Costa Adeje, Urb. San Eugenio, Edificio Garajonay, 38660, Adeje.

Hospiten Sur, Playa de las Américas, 38660, Arona.

Hospiten Tamaragua, Calle Agustín de Bethencourt, 30, 38400, Puerto de la Cruz.

Hospiten Rambla, Rambla General Franco, 115, 38001, Santa Cruz.

Excellent Medical

Z usług tej kliniki korzystałam przez 1 rok i byłam bardzo zadowolona. Według mnie Excellent Medical zapewnia najlepszą i najbardziej skuteczną opiekę zdrowotną na Teneryfie.

Personel medyczny zajmuje się praktycznie wszystkimi specjalnościami medycznymi. Co więcej, główne centrum wyposażone jest w apteki, centra kosmetyczne, centra fizjoterapeutyczne, rehabilitacje i kafejki.

Usługi

chirurgia ogólna i chirurgia plastyczna

Kardiologia

Ginekologia

Położnictwo

Stomatologia

Dermatologia

Centrum kosmetyczne

Analityka krwi

Medical Centrum posiada trzy ośrodki zlokalizowane na południu Teneryfy. Jego główne udogodnienia znajdują się w San Miguel de Abona, dokładnie w Golf del Sur, Avda. José Miguel Galván Bello, Nº 10.

Pozostałe dwa centra znajdują się w Aronie, w Los Cristianos, Avda. Juan Carlos I, Nº 38, Local 17 i Costa Adeje, C.C. Plaza del Duque, C / Londres, S / N, Lokalne B 34.

Gdyby podczas pobytu przytrafiła się konieczność odwiedzenia lekarza, koniecznie zajrzyj do wyżej wymienionych przychodni lub szpitali.  Przed przylotem najlepiej sobie  listę tę wydrukuj.

Jeśli będziesz na Teneryfie potrzebować  profesjonalnej pomocy lekarskiej w języku polskim, to polecam usługi pani Dra. Krystyny Luczyn.

Bezgotówkowe świadczenia w ramach ubezpieczenia turystycznego (PZU, Allianz, Warta, Rainbow Tours, TUI, Neckerman Ergo Hestia, Generali i inne).

Dra. Krystyna Maria Luczyn
tel :+34922 106 400
+34 674 264 858

Opieka medyczna na Teneryfie ma wiele opcji  do zaoferowania dla przybywających tu turystów. Pamiętaj, tylko aby przed przylotem wykupić ubezpieczenie zdrowotne, inaczej zapłacisz za te usługi dość wysoką cenę.

Wywiad z Małgorzatą Bidiuk fizjoterapeutką prowadzącą prywatny gabinet na Teneryfie

Related posts

10 Thoughts to “Opieka medyczna na Teneryfie”

 1. Bardzo fajny poradnik 🙂 taka wiedza przyda się wszystkim wybierającym się odwiedzić to piękne miejsce 🙂

 2. Sporo przydatnych informacji w jednym miejscu 🙂

  1. Dziękuję Agnieszko. Mam nadzieję, że ktoś z nich skorzysta. 🙂

 3. Podczas naszego pobytu na Teneryfie na szczęście nie musieliśmy korzystać, ale nawet w małej mieścince był gabinet pomocy medycznej z jez.polskim ?

  1. Polskiego lekarza na Teneryfie nie jest łatwo znaleźć, ale można. Moja doktor na szczeście też polka.:-) Pozdrawiam.:-)

 4. Dodaję jeszcze raz, bo chyba nie dodał się komentarz:) Będę na Teneryfie w październiku, ale mam nadzieję, że nie będę musiała korzystać z pomocy lekarzy i szpitali. Karta Ekuz bardzo pomaga, była potrzebna podczas mojego pobytu w Portugalii i znacząco obniżyła koszty leczenia:)

  1. Bardzo się ciesze Moniko, że tu będziesz. Życzę Ci i każdemu podróżującemu zdrowia i pięknej pogody. 🙂 Niemniej jednak wszystko może się w podróży wydarzyć i wtedy warto wiedzieć gdzie się udać.Fajnie, że wspomniałaś o karcie. Takie informacje są wszystkim podróżującym bardzo potrzebne.

 5. Świetny poradnik. Na pewno przyda się Wszystkim Tym, którzy wybierają się w to cudne miejsce. Opieka medyczna jest bardzo ważna. Sama wielokrotnie byłam zmuszona szukać odpowiednich lekarzy, kiedy wyjeżdżałam z zawodniczkami na turnieje sportowe za granicę.

  1. Masz rację Kasiu. Opieka medyczna jest bardzo ważna. Nikomu nie życze złamania kości ani choroby, ale na wypadek gdyby coś się wydarzyło warto wiedzieć gdzie się udać po pomoc. Ciepło pozdrawiam.

Leave a Comment