Nurkowanie. Najczęściej wybierany sport ekstremalny na Teneryfie

Nurkowanie. Najczęściej wybierany sport ekstremalny na Teneryfie

Nurkowanie. Najczęściej wybierany sport ekstremalny na Teneryfie

 

 

Ja blogerka z wieloma pasjami, która uwielbia m.in. sport, wspinaczki, grę na gitarze i tworzenie nowych przepisów kulinarnych, muszę Ci się do czegoś przyznać, a mianowicie nie umiem pływać. Tak, nie śmiej się, ale to prawda. Boję się wody i już. Niemniej, gdy widzę wszystkich tych nurków to, aż mnie zachwyt ściska, że ja nie mogę, nie potrafię, że mam stracha. Z tego też powodu postanowiłam bliżej przyjrzeć się tej atrakcji sportowej i coś o niej napisać.

 

Odkąd tu mieszkam, zdarzyłam zauważyć, że jest to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych na Teneryfie i oczywiście najczęściej wybierany przez mieszkańców, jak i turystów.

 

Zacznę od tego, co to jest nurkowanie

 

#Nurkowanie jak wiesz to przebywanie pod wodą przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu lub na tzw. zatrzymanym oddechu (freediving), w celach rekreacyjnych, sportowych, naukowych, technicznych, ratunkowych lub militarnych. Nurkowanie ze sprzętem (ang. scuba diving) oraz nurkowanie na zatrzymanym oddechu jest zaliczane do sportów ekstremalnych.

 

 

Nurkowanie. Najczęściej wybierany sport ekstremalny na Teneryfie

 

Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy raj dla nurków. Widać to w liczbie szkół i miejsc nurkowych na wyspach. Wody Kanaryjskie są znane na całym świecie ze względu na ich jakość: fakt, że są krystalicznie czyste aż do 30 metrów, a temperatura wody wynosi zawsze około 20 ° C.

 

Nurkowania wokół Teneryfy, która jest wyspą wulkaniczną, gwarantuje szybsze bicie serca każdego nurka. Odkryjesz tu fascynujące podwodne życie z przepychem bogactwa fauny i flory różnego rodzaju płaszczek, ośmiornic, mątw, żółwi, dorady, wiele gatunków bezkręgowców: meduzy, rozgwiazdy, koralowce, i wiele innych.

 

Kochasz wodę? Podwodny świat? Chcesz doświadczyć czegoś wspaniałego? Jeśli tak włóż maskę, załóż butlę i przygotuj się na niezapomniane chwile. Teneryfa to najlepsze miejsce na podjęcie takiej decyzji.

 

A może doświadczyłeś już nurkowania na Teneryfie?

Podziel się swoim doświadczeniem. Jak było? Co widziałeś?

A może tak jak ja boisz się wody?

 

 

Sportowe atrakcje na Teneryfie

Related posts

6 Thoughts to “Nurkowanie. Najczęściej wybierany sport ekstremalny na Teneryfie”

 1. Ja się nie śmieję, bo mam tak samo 🙂 Nie umiem pływać i boję się głębokiej wody. Choć nie powiem, bo nurkowanie mnie zachwyca 🙂
  P.S. Może kiedyś się przełamiemy 🙂

  1. A no widzisz Aga, nie jesteśmy same, ale powiem Ci jedno. Fajnie by było się przełamać i zobaczyć ten podowdny świat. On musi być piękny. Życzę Tobie jak i sobie tej odwagi do przełamania się i tej siły do udźwignięcia tej butli na plecach. 😉

 2. chyba bym się bała, ale dla takich widoków…może

  1. No ja nawet dla tych widoków nie dałabym rady hihi

 3. Ja podobnie jak Ty nie umiem pływać a z Mazur pochodzę z Polski i tez strasznie boje się wody, to coś co mnie przeraża i nie ma na to dla mnie lekarstwa 🙁 ale mój mąż właśnie na Teneryfie zrobił patent nurkowania w polskiej bazie 🙂

  1. No widzisz, coś siedzi tak mocno w środku i nie da się tego lęku jakoś przełamać. Nam chyba nie pozostaje nic innego jak z tym faktem się pogodzić. 😉 Cieszę sie, że Twój mąż zrobił patent nukowania na Tene. Polscy instruktorzy są tu bardzo cenieni.

Leave a Comment