Nowe obostrzenia na Teneryfie. Witaj październik

Nowe obostrzenia na Teneryfie. Witaj październik

Pewnie ciekawi jesteście, jak wygląda teraz życie na Teneryfie. Na dzień dzisiejszy wszystkie Wyspy Kanaryjskie, z wyjątkiem Fuerteventury, są w stanie zagrożenia koronawirusem na poziomie 1. Co to znaczy? To znaczy, że rozprzestrzenianie się wirusa jest pod kontrolą, tzn. większość mieszkańców jest zaszczepiona, turyści wracają na wakacje, restauracje i bary są pootwierane, można plażować, korzystać z basenów, wycieczek, wracają połączenia autobusowe. Titsa uruchomiła wewnętrzną linię po Parku Narodowym, póki co na razie w piątki i soboty.

W tym poście przeczytacie głównie o nowych, ważniejszych restrykcjach na Teneryfie, wiadomo blog gównie o tej wyspie. A więc zaczynam.

Co oznacza poziom 1.


W miejscach publicznych nadal obowiązują maseczki, (chyba że siada się do jedzenia i picia) lub na zewnątrz, jeśli nie można utrzymać dystansu społecznego. Picie w miejscach publicznych nadal jest zabronione podobnie jak palenie na tarasach barów i restauracji.

Rozrywka na żywo i karaoke: Oba są dozwolone, ale tylko w wyznaczonych miejscach do występów z publicznością siedzącą co najmniej 2 metry od sceny. Wykonawcy muszą nosić maski, a śpiewacy karaoke muszą nosić maski podczas śpiewania.

Centra handlowe: 100% pojemności na zewnątrz, 75% pojemności w sklepach.

Wspólne obszary zakwaterowania turystycznego: 100% pojemności na zewnątrz, 75% pojemności w pomieszczeniach.

Rynki: 100% pojemności, jeśli są na zewnątrz, 75% pojemności, jeśli znajdują się w pomieszczeniach zamkniętych.

Zajęcia z przewodnikiem turystycznym: maksymalnie 50 osób.

Pola namiotowe: Kemping jest dozwolony w maksymalnie 12-osobowych grupach, ale osoby niespokrewnione nie mogą spać w tym samym namiocie lub przyczepie kempingowej.

Baseny zewnętrzne: 75% pojemności.
Jacuzzi/baseny z hydromasażem: 100% pojemności na zewnątrz, 75% pojemności w pomieszczeniach.
Plaże: 100% pojemności z odstępami między grupami, maksymalnie 12 osób.
Łodzie wycieczkowe: 100% pojemności na pokładzie.

Zajęcia sportowe: 100% pojemności na zewnątrz i 75% pojemności w pomieszczeniach zamkniętych. Maseczki muszą być jednak używane do wszystkich aktywności fizycznych w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu, zajęcia grupowe to maksymalnie 12 osób.

Jezeli chodzi o restauracje to


Poziom 1: Restauracje i bary otwarte do godz 03:00 nad ranem. 100% tarasy i 75% pojemności w środku. Nadal nie wolno palić na tarasach barów i restauracji.

Tak naprawdę powiem wam, że obostrzenia są prawie nieodczuwalne. Tak jak pisałam wyżej, restauracje otwarte do 3.00 nad ranem. Jedynym utrudnieniem są maseczki. Niestety nadal trzeba je zakładać. Kanaryjczycy bardzo tego pilnują i jak coś to zwracają uwagę. Poza tym wszystko jest dobrze.

Jeśli zastanawiacie się nad pogodą w grudniu to zapraszam na wpis Jak wygląda grudzień i styczeń na Teneryfie

Related posts

Leave a Comment