Najlepsze ciasto na pierogi

 
Najlepsze ciasto na pierogi. Ten klasyczny przepis dostałam od mojej cioci i jestem z niego bardzo zadowolona. Tak naprawdę nie mam potrzeby dalszego poszukiwania. To ciasto na pierogi jest mięciutkie i elastyczne, delikatne, ale wytrzymałe. Wystarczy je tylko cienko rozwałkować i nadziać ulubionym farszem. Ten przepis jest wspaniały, a jeśli szukasz pomysłu na farsz zobacz np. tutaj

 
 
 
 

Najlepsze ciasto na pierogi

 

 

 

Składniki:

 
 

1 kg mąki
1 jajko
1 łyżka soli
1 łyżka oliwy
ok 0,5 litra gorącej wody

 

 

 
Przygotowanie:
 
 

To wszystko mieszam i dodaję gorącą wodę ok 0,5 litra tak żeby ciasto nie było mocno gęste, lepiej rzadsze i później na stolnicy poddać mąki. Jak ciasto wymieszamy z wodą to należy je przykryć pokrywką, aby się naparzyło i wystygło. Potem tylko wałkuję i nadziewam ulubionym farszem.

 

 

 
Zobacz także ten przepis.

 

 

Pierogi z żółtym serem i ziemniakami

 

 

Related posts

2 Thoughts to “Najlepsze ciasto na pierogi”

  1. Zawsze się “boję”, że ciasto będzie za twarde…różnie to u mnie bywało z pierogami….być może robiłam za gęste ciasto….Ty tu piszesz o rzadszym i tak zrobię….Dziękuję za ten przepis….Serdeczności ślę..:-)))))

    1. Droga Marto. To ciasto na pierogi jest naprawdę najlepsze:-) Bardzo dobrze i lekko się z nim pracuje. Pierożki zawsze wychodzą miękkie. Daj znać jak Ci wyszły:-) Ciepło Cię pozdrawiam:-):-)

Leave a Comment