Monkey Park Tenerife. Atrakcja dla całej rodziny

Monkey Park. Atrakcje dla całej rodziny

Monkey Park został otwarty w 1991 roku. Jest to największe małe zoo na świecie i świetny ośrodek turystyczny.

To również wspaniałe doświadczenie dla całej rodziny. Ten duży park, specjalizuje się w reprodukcji gatunków, które są zagrożone wyginięciem, a dzięki panującemu tu klimatowi zwierzęta te czują się tu normalnie, naturalnie.

Podczas wizyty w parku, można dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy, takich jak małpy jedzą, jak się poruszają i jak ewoluowały do chwili obecnej. Tutaj nie są prowadzone pokazy z udziałem zwierząt.

 

Monkey Park Tenerife. Atrakcja dla całej rodziny

 

 

To ZOO różni się od innych na Teneryfie i na całym świecie tym, że można rzeczywiście przejść przez klatki małp. Jest to świetne miejsce dla dzieci, ponieważ będą one miały okazję nakarmić je i dotknąć.
Czasem niektóre gatunki stają się śmielsze, przychodzą i siadają na ramieniu — zwłaszcza mniejsze małpki, nie mają skrupułów. Na miejscu kupisz niewielkie opakowania z jedzeniem dla nich.

 

 

Monkey Park znajduje się w Arona, na południe od wyspy. Zaledwie 5 minut drogi od Los Cristianos i Playa de las Americas. By dostać się tam, wskazane jest, wynajęcie samochodu na Teneryfie lub zamówienie taksówki.

 

 

 

Monkey Park. Atrakcja dla całej rodziny

 

Monkey Park Tenerife. Atrakcja dla całej rodziny.

 

 

 

Zwierzęta w Monkey Park

 

 

Lemury

Lemur to zwierzę, które urosło do rangi symbolu Madagaskaru. Dotychczas zidentyfikowano aż 49 gatunków lemura, chociaż wciąż są to szacunkowe dane. Najmniejszy, lemurek, waży zaledwie 30 gramów. Największe osiągają wagę do 10 kilogramów. W małym parku w słoneczny dzień często można zobaczyć je opalające się w pozycji siedzącej „słońce czczącej”. Siedzą z wyciągniętymi ramionami i zmierzają do maksymalizacji ekspozycji na słońce.

 

 

Toco Tukan

Toco jest największym z rodziny tukan i znajduje się w półotwartych siedliskach w całej części środkowej i wschodniej Ameryki Południowej. Posiada charakterystyczny, bardzo duży, żółto-pomarańczowy dziób z czarną końcówką.

 

Gibbony

Gibbony są małymi i lekkimi małpami, które rosną do około 90 cm wzrostu i ważą zaledwie 7 kg. Niewielkie małpy bez ogona, z długimi, smukłymi kończynami. Ciało pokryte czarnym, szarym lub brązowym futrem z jasnym obramowaniem dłoni, stóp i twarzy. Zamieszkują gęste dżungle i tropikalne lasy deszczowe w południowo-wschodniej Azji.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz  http://monkeypark.com/en/animales/

 

 

Jeśli planujesz wakacje na Teneryfie, warto, abyś Monkey Park wpisał w plan swojej wycieczki. Naprawdę warto.

 

 

Zobacz, co możesz robić z dzieckiem na Teneryfie.Tutaj

Related posts

15 Thoughts to “Monkey Park Tenerife. Atrakcja dla całej rodziny”

 1. Super miejsce! Chętnie bym tam pojechała 🙂

  1. Zachęcam Cię Iwona to odwiedzin tego pięknego miejsca. 🙂

 2. Miejsce nie koniecznie dla mnie, ale wpis ciekawy i ładne zdjęcia.

  1. Danusiu, jestem pewna, że na Teneryfie znajdziesz to co lubisz. Tutaj jest wiele fajnych i ciekawych miejsc niekoniecznie musi to być Monkey Park.Ciepło Cię pozdrawiam. 🙂

 3. Fajna miejscówka, zwłaszcza dla dzieci.

 4. Idealnie dla dzieci, może kiedyś:)

 5. Zoo odwiedzam raczej nie chętnie. Wiem, że dla dzieci to ogromna trakcja ale ja sama czuję się w takich miejscach raczej przytłoczona. Jedno co mnie odrobinę przekonuje to, że park zajmuje się dodatkowo opieką nad gatunkami zagrożonymi.

  1. Tak Monika. Park zajmuje się gatunkami zagrożonymi. Teneryfa jednak oferuje wiele atrakcji, które napewno przypadły by Ci do gustu. Polecam wpisy o atrakcjach na Teneryfie.

 6. Pewnie jak łatwo się domyślić, będąc na Teneryfie odwiedziliśmy Loro Park. Czy po wizycie tam warto mimo wszystko wybrać się do Monkey?

  1. Zawsze warto zobaczyć coś innego. Są to dwa zupełnie inne miejsca. Wielu turystów już po Loro nie myśli nawet o odwiedzeniu parku z małpami, ale jak ma się czas to, czemu nie zajrzeć także i tam, tym bardziej że ceny są bardzo przyzwoite.

 7. Kamila / Z naciskiem na szczęście

  Kontakt z naturą w tak pieknym otoczeniu. Zazdroszę wizyty. Sama chętnie bym tam się jakoś teleportowała

  1. Mam nadzieję Kamilo, że uda Ci się zaplanować kiedyś urlop w tym pięknym miejscu. Monkey Park będzie tu na Ciebie czekał. 🙂

 8. Będę tam na wakacjach, więc chętnie zajrzę! 🙂

  1. Bardzo się cieszę Edyto. A te wakacje to jeszcze w tym roku?

Leave a Comment