Masca, Los Silos, Buenavista. Co zobaczyć na Teneryfie

Masca, Los Silos, Buenavista. Czy znacie już te miejsca? Dzisiaj chciałabym Wam o nich krótko opowiedzieć. Mówią, że najgorszy dzień do obchodzenia urodzin to właśnie poniedziałek. No bo jak tu celebrować, co ciekawego robić, gdy jest się w pracy od rana do wieczora? Człowiek przychodzi do domu zmęczony i o niczym innym nie myśli jak o tym, aby odpocząć. Tymczasem tego dnia napisała do mnie Alicja z propozycją wspólnej wycieczki. To właśnie Oni, Alicja i Dani przygotowali dla nas wspólne zwiedzanie. Tego dnia odwiedziliśmy miejsca, które według mnie należą do tych, które zobaczyć powinno się na pierwszym miejscu. Jeżeli planujecie wakacje na Teneryfie to, skorzystajcie z ich usług. Naprawdę warto. Wiem, wiem, będziecie mieli własny transport, ale mówię Wam, z nimi zobaczycie o wiele więcej. Pokażą wam miejsca, których nie pokaże Wam nikt inny, a przy okazji zwiedzania opowiedzą Wam różne historie Teneryfy i jej legendy.

Na wyspie jest wiele wspaniałych miejsc. W tym poście krótko opisałam Wam te podstawowe, znane i najczęściej odwiedzane. Masca, Los Silos, Buenavista del Norte, pola golfowe, naturalne baseny, charcos itd. to tylko część tego, co znajdziecie na moim blogu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wioski Masca. Niestety wąwóz nadal jest zamknięty. Informacje o otwarciu wąwozu umieszczę na stronie FB. Jeśli chcecie być na bieżąco, obserwujcie mój profil.

Masca, Los Silos, Buenavista

Masca to najpiękniejsza wioska na Teneryfie. Położona jest ona w górach Teno w zachodniej części Teneryfy. Jej lokalizacja jest oszałamiająca, a ponieważ dość trudno się do niej dostać, gdyż droga jest pełna ciasnych zakrętów, polecam na ten dzień Daniego. Zakręty są tak ciasne, że tylko małe autokary mogą tam jeździć. Dani to świetny kierowca. Koniecznie wybierzcie się do tej wioski. Jest cudownie.

Masca

Los Silos

Gmina Los Silos położona jest w północno-zachodniej części Teneryfy. Graniczy z Santiago del Teide, Garachico, El Tanque i Buenavista del Norte. Los Silos to małe miasteczko położone w północno-zachodnim regionie (znanym również jako region Isla Baja) na Teneryfie. Okolica jest bardzo spokojna.
Zobaczysz tam piękny kościół, zabytkowy ratusz i podwyższony szkielet wieloryba. Los Silos jest bardzo piękne i daje prawdziwy wgląd w to, jak wygląda prawdziwe życie na Teneryfie, więc jeśli szukasz prostoty to, spokojne miasteczko jest zdecydowanie warte odwiedzenia.

Buenavista

Buenavista to ostatnie północne miasto Teneryfy. Droga kończy się tutaj, za którą wszystko, co znajdziesz, to skalista forteca Gór Teno. Urok tej północnej wioski polega nie tylko na oszałamiającej scenerii, została ona uznana za miejsce o znaczeniu kulturowym ze względu na zabytkowe ulice i liczne przykłady małych tradycyjnych domów, które łączą różne tradycyjne style przywiezione przez hiszpańskich zdobywców. To miasto musi koniecznie znaleźć się w planach Waszego podróżowania.

masca, los silos, teide
masca, los silos, charcos
masca, los silos, buenavista

Jako że jestem zakochana w górach, urzekły mnie one najbardziej. Mojego męża zauroczyły baseny naturalne i charcos. Niewiele brakowało, że rozebrałby się i wskoczył prosto do wody. Ten dzień przeżyliśmy wspaniale i to w cudownym towarzystwie. Masca, Los Silos, Buenavista, to miejsca, które musicie koniecznie odwiedzić. Co zobaczyć na Teneryfie Chcecie zobaczyć więcej zdjęć z wyprawy? Zapraszam do obserwacji profilu na Instagramie.

Dziękujemy Tenerife Dreams za pięknie spędzony dzień.

Related posts

3 Thoughts to “Masca, Los Silos, Buenavista. Co zobaczyć na Teneryfie”

  1. Wędrówki po kuchni

    Piękna fotorelacja jak i samo miejsce. Chętnie bym się tam wybrała

    1. Kochanie, jestem pewna, że jak uspokoi się sytuacja z koronavirusem to przylecisz 🙂

  2. Ciekawska Magdalena

    Ach ale tam piękne widoki ciesz się tam

Leave a Comment