Lipiec na Teneryfie. Nowe obostrzenia i restrykcje

lipiec na teneryfie

Lipiec na Teneryfie. Nowe obostrzenia i restrykcje. Rozpoczął się nowy miesiąc, a wraz z nim nowe obostrzenia na Teneryfie. Jeśli planujesz pobyt na wyspie w tym okresie, zapoznaj się z tym wpisem. Pamiętaj, że wszystko z dnia na dzień może się zmienić, ale póki co, to do 8 lipca 2021 r. mamy nowe obostrzenia i restrykcje. Nie wiem, czy wiesz, ale Teneryfa jest jedną z wysp, która ma wzrost zachorowań. Liczba zachorowań powyżej 65 roku życia wciąż wzrasta.

Lipiec na Teneryfie. Nowe obostrzenia i restrykcje

Główne restrykcje obejmują bary, restauracje i miejsca publiczne.(ogólne zmniejszenie pojemności (centra handlowe, baseny, plaże itp.), całkowite zamknięcie lokalu między godziną 23:00 a 06:00 oraz dodatkowe limity na siłowniach. Na spotkaniach towarzyskich mogą być tylko 4 osoby. W branży hotelarskiej tarasy zewnętrzne nie mogą zajmować więcej niż 50% pojemności. Przy stoliku mogą być tylko 4 osoby. Przebywanie wewnątrz baru jest teraz zabronione, z wyjątkiem korzystania z toalet. Niestety, wszystkie lokale gastronomiczne, które nie posiadają tarasu zostają na ten okres zamknięte. Zgodnie z tabelą pomiarów rządu Wysp Kanaryjskich, zakłady i usługi odbioru jedzenia na miejscu muszą zostać zamknięte przed godziną 23:00. Prąd poszedł do góry, żywność teraz też drożeje, a ludzie nie mają okazji do tego by iść do pracy i na to wszystko zarobić. Tragedia.

Kolejne ograniczenie dotyczy aktywności fizycznej. W siłowni może być 33% osób, zawsze zachowując bezpieczną odległość dwóch metrów i obowiązkowo nosząc maseczkę przez cały czas. Z tego właśnie powodu postanowiłam wstrzymać się od chodzenia na siłownię.

Do 8 lipca mają być wprowadzone ograniczenia wejścia na plaże. Zobaczymy, które z plaż zostaną dla nas zamknięte.
Co do maseczek. Od 26 czerwca nie ma wymogu noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, pamiętajcie, by zachować dystans bezpieczeństwa (1,5 m).
Nadal obowiązuje dekret rządu kanaryjskiego o wymogu negatywnego testu przy zameldowaniu się w hotelu. Test może zostać zastąpiony zaświadczeniem o przyjęciu pełnej dawki szczepionki.

Ciekawa jestem, czy to całe szczepienie ma jakiś sens? Czy nasze życie kiedyś wróci do normalności?
Zapraszam do obserwacji strony na FB, by być na bieżąco z informacjami.

Mam nadzieję, ze ten wpis będzie przydatny i pomocny.

Często pytacie mnie, gdzie zjeść owoce morza. Moje ulubione miejsce znajduje się w małym miasteczku Tajao. Teraz do dyspozycji dla klientów jest taras. Polecam.

Related posts

Leave a Comment