Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz

Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz

Barranco de Badajoz jest jednym z ważniejszych punktów turystycznych nie tylko Hiszpanii, ale świata. Chociaż nie ma zbyt wielu dowodów naukowych, przypuszcza się, że coś w tym miejscu musiało się wydarzyć. UFO, białe istoty, tajemnicze śpiewy i bardzo dziwne światła to tylko niektóre z historii, o których prawie wszyscy kanaryjczycy z Teneryfy wiedzą.

W tym poście opisze Ci pewne fakty z tego miejsca, ale do Ciebie należeć będzie decyzja, czy są one prawdziwe czy nie.

Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz

Legenda o dziewczynce od gruszek

Legenda o dziewczynce od gruszek jest jedną z najpopularniejszych legend, która w ciągu całego procesu uległa przemianom. Zgodnie z odnalezionymi źródłami można stwierdzić, że był to początek wydarzeń w latach 1890 i 1910.

Rodzice wysłali córkę do Barranco de Badajoz w poszukiwaniu owoców, ale dziewczyna zniknęła. Przypuszczalnie obszar ten był starannie śledzony przez mieszkańców, jednak dziewczynka się nie pojawiła. Przynajmniej nie w tych latach. Ku zaskoczeniu rodziców dziewczynka zapukała do drzwi domu 30 lat później, a po powrocie nadal wyglądała tak samo, jak dzień, kiedy zniknęła.

To, co dziewczyna powiedziała po jej ponownym pojawieniu się, było następujące:

Najwyraźniej podeszła do Barranco, szukając owoców, które jej rodzice zamówili, i zasnęła u stóp gruszki, gdzie później obudziła ją bardzo wysoka, ubrana na biało postać. Istota ta wzbudziła w niej zaufanie. Daleka od przerażenia, przyłączyła się do niej bez wahania. Dziewczynka poszła za tą dziwną istotą do wnętrza jaskini, w której były schody. Schodząc po nich, znalazła się w ogrodzie, gdzie było więcej takich istot jak ta, która ją tam poprowadziła, wszystkie ubrane na biało. Dziewczynka spędziła na rozmowie z nimi kilka minut, aż w końcu jej dziwny towarzysz przyprowadził ją z powrotem do wyjścia jaskini i się pożegnał. Dla niej minęło zaledwie kilka godzin, dla rodziny 30 lat.

Białe istoty

Legenda głosi, że w 1912 r. dwaj robotnicy próbowali znaleźć wodę . Podczas uderzania w skalę, zobaczyli trzy białe istoty, które z pewnością nie były częścią siły roboczej.

Legenda podzielona jest na dwie różne wersje:

1. Z jednej strony mówi się, że obaj robotnicy przybyli do kwatery głównej straży obywatelskiej Güímar, aby zgłosić skargę na to, co się stało.

2. Z drugiej strony mówi się, że górnicy porozumiewali się z trzema istotami, którzy nawet wskazali górnikom właściwe miejsce, w którym musieli kopać, aby znaleźć wodę.

Twarz dziecka

Twierdzi się, że w dolnej części Barranco de Badajoz, w ścianie, widać wyraźną twarz. Znajduje się ona tuż nad kopalnią Acaymo i jest znana jako Face of Child.

Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz

Wyspa Kryształowa

W połowie lat 90. nastąpiła lawina obserwacji w Barranco de Badajoz. Wielu świadków twierdziło, że z wnętrza wąwozu i patrzącego w stronę morza można było zobaczyć wyspę, która wyglądała jak szkło (udowodniono, że nie może być to inna z Wysp Kanaryjskich). Z tej wyspy wznosiło się pionowo światło w postaci statku, gdy światło osiągnęło pewną wysokość, uderzało o jedną ze swoich ścian. Wiadomości zostały powtórzone w kilku krajowych i międzynarodowych publikacjach.

Bazylika Candelaria

Kolejnym zjawiskiem, które kamery uchwyciły, była dziwna chmura w kształcie strzały, która pojawiła się w dniu poświęconym Virgen de la Candelaria. Strzała była skierowana ku wąwozowi Badajoz.

Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz

Skrzydlate postacie, jakby anioły

W 2005 roku trzej przyjaciele przeprowadzali ekspedycję, którą zebrali szczegółowo w notebooku terenowym. W nim nawiązali do tego, że gdy zeszli na ścieżkę, wszyscy mieli wrażenie, że coś unosiło się nad ich głowami. Musieli często schylać głowy do ziemi z obawy, że coś w nich uderzy.
Wybitny fotograf Teyo Bermejo, prawie nic nie widząc, zaczął energicznym ruchem robić zdjęcia. Po ich przejrzeniu można było zobaczyć jakby postać skrzydlatej istoty.

La Cueva del Cañizo Tutaj

Related posts

15 Thoughts to “Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz”

 1. Bardzo fajne 🙂 Ta twarz dziecka mnie zaciekawiła 🙂

  1. Aneczko, na mnie też ta twarz zrobiła ogromne wrażenie.

  1. To prawda Jacku. Warto zainteresować się tym miejscem i je w miarę okazji odwiedzić. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Zaintrygowana! Podsyłam ten wpis mojej drugiej połówce! 🙂

  1. Bardzo się cieszę Magda. 🙂

 3. Wow! Ale zdjęcia! Świetny blog 🙂

 4. Ciekawe informacje, chciałabym zobaczyć tę twarz dziecka w rzeczywistości. Lubię takie paranormalne zjawiska.

  1. Zapraszam zatem na Teneryfę. Zobaczysz to i jeszcze więcej. 🙂

 5. I co ja mam teraz zrobić? I tak już choruję na wszystko co związane z hiszpańskim i podróże, a Ty mi tutaj dajesz kolejny punkt wyprawy 🙂 Miło było czytać, dzięki i czekam na więcej

  1. Tysia, no nic innego niepozostałe jak w końcu odwiedzić tę Hiszpanię no i zawitać na Teneryfę. To miejsce warte jest zobaczenia. Znając te legendy, zupełnie inaczej patrzy się na to miejsce. Zachęcam.

 6. Pierwszy raz słyszę o tym miejscu, a właściwie o tych legendach. Dziwne i fascynujące zarazem. Najmniejsze wrażenie zrobiła na mnie ta twarz dziecka, bo to na tej samej zasadzie, co skały w innych miejscach – wszędzie można zobaczyć znane nam kształty. Najbardziej zaciekawiła mnie ta najnowsza historia, bo to jednak współczesne pojmowanie świata i narzędzia. Ciekawa jestem tych zdjęć.

  1. Co do skał to masz rację. Ja sama wpatrując się w inne skały, dostrzegam jakieś tam kształty. Dla mnie ta chmura nad Bazyliką zrobiła największe wrażenie.
   Na szczęście wszystko to, co tu opisałam to legendy, więc można przyjąć temat z lekkim przymrożeniem oka. Serdecznie pozdrawiam. 🙂

 7. O, jejku! Faktycznie wyraźnie widzę twarz w tych skałach!

  1. Asiu, i co? Robi wrażenie, prawda? 🙂

Leave a Comment