La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

 

To będzie mój pierwszy wpis, który dotyczyć będzie innej wyspy niż Teneryfa. Tak się składa, że firma Multicontrol Canarias ma placówki na wszystkich wyspach kanaryjskich, z tego też powodu musimy od czasu do czasu odwiedzić naszych klientów, gdziekolwiek się znajdują. W tym miesiącu padło na La Gomera. Niestety z uwagi na pracę, a nie wypoczynek nie mieliśmy możliwości zobaczyć jej całej, ale to tylko znaczy, że trzeba będzie zaplanować sobie osobny dzień tylko na wycieczkę.

 

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

 

 

Prom Fred Olsen Express, bo takim ostatnio płyneliśmy z Teneryfy na La Gomerę płynie z Los Cristianos ok. 45 minut. Jest też możliwość innym przewoźnikiem płynąć dużo wolniej. Wiadomo jakie są różnice, jeden płynie szybko, ale niemiłosiernie rzuca i jak ktoś ma chorobę lokomocyjną, to niech zaopatrzy się w tabletki, a drugi płynie spokojniej, ale dłużej. Nam rezydentom przysługuje zniżka, a więc cena biletów w obie strony dla dwóch osób to jedynie 34 euro.

 

 

La Gomera. Spacer po urokliwym miasteczku San Sebastian
Widok na los Cristianos (zachmurzone niebo)

 

Powiem Ci, że rejs z Teneryfy na Gomerę to dość popularna i ciesząca się tu dużym powodzeniem lokalna wycieczka organizowana przez tutejsze biura podróży, jak również dostępna u Rezydentów z polskich Biur Podróży organizujących te wycieczki w wersji polskojęzycznej. Jeśli jesteś lub planujesz pobyt na Teneryfie to koniecznie wykup sobie taką przyjemność w biurze podróży. Warto.

 

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

 

W naszym przypadku nie obeszło się bez spaceru po miasteczku San Sebastian-stolicy Wyspy. Zajęło nam to 35 minut, krótko, ale to dlatego, że mieliśmy ograniczony czas. Tobie polecam zatrzymać się na dłużej.

 

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

 

Po wyjściu z portu podążyliśmy w stronę parku, by bliżej przyjrzeć się La Torre del Conde, Jest to gotycka wieża obronna z połowy XV stulecia, która zewsząd otoczona jest zadbanym trawnikiem. Nie udało nam się niestety wejść do środka bo drzwi były zamkniete, ale z tego co udało nam się dowiedzieć wieża jest otwarta dla podróżujących, a w jej wnętrzu można obejrzeć kolekcję map morskich.

 

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian
La Torre del Conde

Kolejny ciekawy obiekt to kościół Iglesia de la Virgen de la Asunción, gdzie w 1492 r. Kolumb i jego załoga modlili się przed wypłynięciem w rejs. Tam też przed wypłynięciem na Atlantyk otrzymali błogosławieństwo. Bryła tej niewielkiej świątyni to prawdziwa mieszanina gotyku i baroku, a wewnątrz warto zwrócić uwagę na ciekawe malowidło przedstawiające obronę miasta przed angielskimi piratami.  Warto  też zainteresować się domem Kolumba. Niestety w środku nie ma mebli jak w domu w Las Palmas de Gran Canaria, a jedynie puste pomieszczenia zaadoptowane na sale wystawowe. Do dzisiaj mieszkańcy nazywają swoją wyspę „Wyspa Kolumba” i uważają go za honorowego obywatela.

 

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian
Iglesia de la Virgen de la Asunción
La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian
Iglesia de la Virgen de la Asunción

 

Ta malutka wysepka urzekła mnie swoją prostotą. Wiem też, że zachwyca ona skalistymi szczytami, głębokimi wąwozami, punktami widokowymi, oraz tarasowymi zboczami porośniętymi lasami laurowymi, ale na to wszystko musimy zaplanować sobie inny dzień. No i ta błękitna woda, aż ryby można w niej zobaczyć.

 

La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian

 

 

I jeszcze jedno. Z tego, co zauważyłam, La Gomera różni się bardzo od Teneryfy. Bez wątpienia jest tu coś niezwykłego. Mówi się, że małe jest piękne i w tym przypadku tak jest. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, znajdziesz go tu pod dostatkiem. Klimat i atmosfera miasta, sprzyjają relaksowi. Pobyt tutaj wyjdzie Ci tylko na dobre.

 

 

14 Thoughts to “La Gomera. Spacer po miasteczku San Sebastian”

 1. Bardzo mi się marzy zwiedzanie wszystkich trzech małych Wysp Kanaryjskich. Ale nie takie jednodniowe, przynajmniej tydzień na każdej 😉
  Dotychczas byliśmy na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarote. Każda z nich jest zupełnie inna i każda z nich jest wspaniała. Tym bardziej więc chciałabym zobaczyć, jakie niespodzianki kryją w sobie pozostałe. Tylko dużo trudniej się tam dostać więc wciąż jeszcze czekają na swoją kolej.

  1. Masz rację Krystyna, jeden dzień to stanowczo za mało. Ja też będę musiała inaczej zorganizować sobie czas i zaplanować choć kilka dni na każdej z nich. Ja jeszcze nie widziałam wszystkich Wysp Kanaryjskich, ale mam nadzieję, że po woli uda mi się nadgonić zaległe. 🙂 Trzymam kciuki, aby udało Ci się wybrać na pozostłe wysepki. Wiem, że warto.

   1. To czekam aż odwiedzisz wszystkie i opiszesz tutaj. Wtedy będę wiedziała, na czym skupić swoją uwagę 🙂
    Zdecydowanie masz bliżej i taniej.
    A które wyspy już widziałaś?

    1. Tylko La Gomera i oczywiście Teneryfa. 🙂 Mam nadzieję, że w tym roku poznam kolejną. 🙂

 2. Pięknie tam ❤️ Na pewno warto wybrać się na taką wycieczkę 🙂

  1. Oj warto się tam wybrać. Byłabyś taką wycieczką Aga zachwycona. 🙂

 3. Piękna, klimatyczna wysepka. Z chęcią spędziłabym tu wakacje 🙂

 4. Piękna wyspa, niesamowity rejs…Aż chciałoby się teleportować i znaleźć szybko gdzieś blisko plaży 🙂

 5. ojej! jakie piękne widoki – aż chciałoby się tam być 🙂

  1. No nic Sandra, tylko planować urlop. 🙂

 6. Pięknie, kolorowo i blisko natury – uwielbiam takie klimaty, z miłą chęcią wybiorę się tam kiedyś.

  1. Zapraszam. Spędzisz tu mega fajny czas.

 7. Beata

  Na razie byłam na Fuerteventurze, Gran Canarii i jeden dzień na Lanzarotte. Teneryfa z pobliską Gomerą jeszcze przede mną. Wygląda na to, że każda z wysp jest zupełnie innym, fascynującym światem.

  1. Świetnie Beata. Widziałaś więcej niż ja. Ja tylko na Tene i la Gomerze siedzę. Mam nadzieje, że to się zmieni. Teneryfa rzeczywiście odbiega od pozostałych wysp. Każda kryje coś innego, wspaniałego. Mam nadzieję, że uda Ci sie zaplanować pobyt na Teneryfie i sama dokonasz porównań.

Leave a Comment