Kanapka Caprese

kanapka caprese

Kanapka Caprese. Uwielbiam kanapki, a zwłaszcza te robione przez włochów. Są nie tylko smaczne, ale swoimi włoskimi kolorami poprawiają nastrój i człowiekowi jakoś  robi  się przyjemnie na ich widok. To, co lubię w kanapce caprese, to przede wszystkim wspaniały smak świeżych pomidorów, bazylii i najlepszej jakości oliwę z oliwek, a do tego świeżutka bagietka lub kromka chleba i czy można chcieć coś więcej?. Wspaniała kanapka szczególnie podczas upałów, pożywna, lekka, zdrowa i taka włoska. Samo przygotowanie kanapki nie zajmie Ci wiele czasu, a smak pozostanie na długo w pamięci.

Kanapka caprese

 

 

Składniki

kulka mozzarelli
pomidor świeży
świeże listki bazylii
pieprz
oliwa z oliwek

 

Kanapka caprese

 

 

Przygotowanie:

Na talerzu wystarczy ułożyć na przemian pokrojone w plastry pomidory, mozzarellę oraz listki świeżej bazylii. Następnie całość skrapiamy oliwą z oliwek i posypujemy czarnym pieprzem. Tak przygotowane caprese nakładamy na bagietkę lub kromkę chleba.

 

kanapka caprese
kanapki

 

A gdzie Ty jadłeś pierwszy raz kanapkę caprese? Ja  pierwszy raz spróbowałam ją tutaj- na Teneryfie, we włoskiej restauracji, którą podano jako starter. Od tamtej pory przygotowuję ją u siebie, w mojej kuchni 🙂

 

Zapraszam Cię  także na sałatkę caprese 🙂

 

Caprese włoskie

Related posts

Leave a Comment