Guachinche el Pino – sprawdzony adres z lokalną kuchnią

Guachinche el Pino - sprawdzony adres z lokalną kuchnią

Guachinche el Pino – sprawdzony adres z lokalną kuchnią. Czy znasz już to miejsce?

Zastanawiasz się, gdzie zjeść typowo kanaryjski posiłek? Zachęcam Cię do odkrycia najbardziej polecanych Guachinches na północy wyspy. Najpierw zacznę od tego, co to są guachinches. Są to bary, restauracje, w których serwowane jest lokalne wino z tradycyjnym domowym kanaryjskim jedzeniem. Szczególnie w północnych gminach, takich jak Tacoronte, El Sauzal, Tegueste, La Matanza de Acentejo, La Victoria de Acentejo, Santa Úrsula, La Orotava i Los Realejos. Kilka z nich można również znaleźć w dolinie Güímar (czyli w gminach Arafo, Candelaria i Güímar). Na poludniu Teneryfy też są, choć nie w takiej ilości. O nich też będę pisać.

wnętrze lokalnej restauracji, drewniane napisy, kwiaty
guachinches
guachinches

Guachinche el Pino – sprawdzony adres z lokalną kuchnią

Dziś chciałabym przedstawić Ci Guachinche el Pino la Orotava. Jego położenie jest bardzo uprzywilejowane w sąsiedniej miejscowości La Orotava, ważnej kulturalnej enklawie północnej Teneryfy. W tej niewielkiej restauracji widoki są niesamowite, szczególnie latem. Stoliki są umieszczone w środku lokalu, jak i na zewnątrz, a wszystkich przybywających na posiłek wita koza. Trzeba na nią trochę uważać, bo lubi być ona natarczywa. Jedzenie jest pyszne, a personel zawsze przyjazny i gościnny.

koza w guachinche

Guachinche el Pino – sprawdzony adres z lokalną kuchnią

Według mnie jest to doskonałe miejsce na tradycyjne kanaryjskie jedzenie i wino. Szczególnie polecam różnego rodzaje mięsa, kiełbasy i ser. Choć menu nie składa się z olbrzymiej ilości potraw, to naprawdę można się najeść. Jedynie co mi brakowało to brak możliwości zamówienia kawy. No, ale można wypić ją w innym miejscu, prawda?

Pamiętaj, aby przed przybyciem zarezerwować sobie stolik. Może okazać się, że wszystkie stoły będą zajęte i na wolne miejsce będziesz musiał chwilę poczekać.

Jeśli tak jak ja lubisz lokalną kuchnię, to gorąco Cię namawiam do wybrania się i odwiedzenia tego lokalu osobiście. Myślę, że to adres – pewniak.

Adres

Guachinche el Pino
Camino diseminado, 17, La Orotava

Zobacz, jakich potraw warto spróbować na TeneryfieCzy wiesz, że mam kanał na Yotube?

Related posts

5 Thoughts to “Guachinche el Pino – sprawdzony adres z lokalną kuchnią”

  1. Dzięki za przewodnik. A ja mam pytanie o jedzenie bez glutenu? Dla osób z przyczy zdrowotnych go wykluczających…

    1. Nie spotkałam się jeszcze z jedzeniem bez glutenu w Guachinches, ale są oczywście miejsca, bary i restauracje, gdzie takie jedzenie zamówić można.

      1. No to dobrze, czyli nie umrzemy z głodu, jakby coś 🙂

  2. Niestety tego miejsca nie trafiliśmy będąc na Teneryfie, ale przy następnym razie będziemy go szukać 🙂 my lubimy takie miejsca

Leave a Comment