El Médano Tenerife

el medano tenerife

El Médano Tenerife

 

 

El Médano to prawdziwy kanaryjski kurort nadmorski położony na południowym wybrzeżu Teneryfy. Jest to wyjątkowe miejsce z dwoma plażami: El Medano i La Tejita. Długie odcinki złotego piasku i niesamowite fale są naprawdę tym, co powinieneś zobaczyć, a jeśli kochasz sporty wodne, to jest to idealne miejsce dla ciebie.
Promenada el Medano biegnie równolegle do plaży i jest otoczona restauracjami, barami i kawiarniami. Istnieje również kilka miejsc, w których możesz wynająć sprzęt wodny sportowy. Plaża el Medano jest znacznie mniej oblegana przez turystów niż pozostałe plaże np. Las Americas, niemniej latem jest pełna plażowiczów.

 

Niestety wieją tu silne wiatry. Niektórym to jednak nie przeszkadza, gdyż z uwagi na to, miejsce to, stało się punktem uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Surferyści korzystają z jednego końca plaży, a plażowicze z drugiego.

 

 

El Médano Tenerife

 

 

La Tejita to dzika plaża o złocistym piasku, która znajduje się w pobliżu Góry Montaña Roja. Jest tam także wydzielone miejsce dla nudystów. Odkryłam je niedawno, spacerując z mężem po plaży.

 

 

 

 

 

Warto będąc w tej części wyspy zainteresować się czerwoną górą Montaña Roja, to dawny krater wulkaniczny o czerwonym kolorze. Teren ten jest objęty ochroną jako rezerwat przyrody. Wejście na jego szczyt jest nawet wskazane, mi zajęło to 45 minut. Widok z góry jest niesamowity. Tylko podziwiać. Bardzo blisko góry znajduje się strefa kempingowa i parking.

 

 

 

Na wyspie popularny jest surfing, windsurfing i kitesurfing. Znajduje się tu jedna z lepszych szkół oraz kilka kursów do szybkiej nauki tych sportów.

 

 

 

Czy Warto włączyć El Medano w plan wycieczki?. Według mnie warto. A co Ty sądzisz o tym miejscu?
.

 

Related posts

11 Thoughts to “El Médano Tenerife”

 1. Wow! Wszystko co pokazujesz na zdjęciach jest takie piękne i jak kiedyś już się tam wybiorę nie będę się czuła zupełnie obco – dużo będę wiedziała dzięki tobie 🙂

  1. Ciesze się Aniu, że Ci się tu podoba. Mam nadzieję, że uda Ci się zaplanować tu pobyt. Dziękuję za Twój miły komentarz. Pozdrawiam ciepło.

 2. Nigdy nie byłam na Teneryfie, zdjęcia i opis zachęcają ale taka wycieczka musi jeszcze poczekać 🙂

 3. Z przyjemnością uwzględnię miejsce w planie wycieczki, bardzo chciałabym się tam udać. 🙂
  Bookendorfina

  1. Cieszę się bardzo. Piękne miejsce na wypoczynek. Zachęcam. 🙂

 4. Wychodzę z prostego założenia – każde miejsce warto zobaczyć!!!

 5. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by poczuć ten dotyk słońca! Fantastycznie

 6. Mówiłam Ci już, ze zapisałam Twój blog do ulubionych? W tym roku spędze prawie 6 dni na Teneryfie, już nie mogę się doczekać, co tam zobaczę!:) Jeśli starczy czasu to chętnie odwiedzimy również ten kurort! A czy wejście na ten szczyt wymaga jakiegoś pozwolenia tak jak na El Teide?

  Pozdrawiam!:)

  1. Bardzo sie cieszę. 🙂 Monia, ja czekam na Ciebie na Teneryfie. 🙂 Może uda nam się wypić kawusię?. Monia, wejście na szczyt El Medano nie wymaga żadnego pozwolenia. Każdy może tam wejść. Ja jestem tam bardzo często gdyż jest to świetne miejsce na uprawianie sportu. 🙂

 7. Ewa

  Patrząc na te zdjęcia czuję się jak na wakacjach 🙂

  1. Zapraszam Cię na Teneryfę. 🙂 Ewa, wakacje wspaniale tu spędzisz.

Leave a Comment