Co warto zobaczyć w Vilaflor

co warto zobaczyć w vilaflor

Co warto zobaczyć w Vilaflor. A no można dużo. Niby takie małe miasteczko, a kryje w sobie dużo bogactwa i interesujących miejsc. Ta urocza mała wioska jest naprawdę wyjątkowa. Domy i brukowane uliczki nadają jej uroku i przyjaznej atmosfery, ale nie tylko. Zacznę jednak od tego, gdzie się ona znajduje.

To niewielkie miasteczko, znajduje się na wysokości 1500 m npm, w otoczeniu lasów sosnowych, w niewielkiej odległości od Teide, co czyni je jedną z najwyżej położonych gmin w całej Hiszpanii. Graniczy ona z La Orotava, Arona, Granadilla de Abona, San Miguel i Adeje. Z tego, co zauważyłam, głównie uprawia się tu ziemniaki, winnice i gaje migdałowe. Czy wiesz, że tu, w tej małej gminie urodził się pierwszy kanaryjski święty? Brat Pedro.

Chociaż jest to stosunkowo niewielka wioska, to przebywający turyści chętnie ją odwiedzają. Jest to idealna baza wypadowa do pieszych wędrówek i wspinaczek. Już nie wspomnę o starych budynkach i zabytkach. Jeśli tak jak ja, jesteś miłośnikiem przyrody, to gwarantuje, że zakochasz się w tym miejscu

Miasto szczyci się wyjątkowymi krajobrazami i lasami bujnej roślinności, które są warte odwiedzenia. Jak tęskno mi za chłodniejszymi dniami to zimą jadę do Vilaflor, szczególnie rano można poczuć tu przymrozek. Zobacz mnie tu w czapce.

Co warto zobaczyć w Vilaflor

Naturalny Park Corona

Poniżej Parku Narodowego Teide leży leśny park przyrody Corona. Zajmuje on powierzchnię prawie 50 000 hektarów, jest największym rezerwatem przyrody na Wyspach Kanaryjskich. W tym spektakularnym parku czekają cię gęste zielone lasy sosnowe i błękitne odcienie oceanu. Park jest idealny dla osób, które uprawiają kolarstwo górskie.

Las sosnowy, Paisaje Lunar, Ifonche, czyli chroniony krajobraz, który pięknie łączy naturę ze sztucznymi budowlami, zobaczysz tu gigantyczne drzewa. Villaflor jest domem dla dwóch ogromnych kanaryjskich sosen: Pino Gordo i Dos Pernadas. Te stare drzewa mają 60 i 70 metrów wysokości, a ich średnica to 11 i osiem metrów.

Montana Colorada. To miejsce przyrody jest rozległym wizualnym basenem różnorodnych szyszek, grzbietów i wąwozów. Warto też odwiedzić odwieczne rezydencje, kościoły i wioski o ważnym znaczeniu historycznym.

Kościół San Pedro, wzniesiony w XVI wieku, należy do najstarszych placówek w Vilaflor. W tym religijnym centrum znajduje się duża rzeźba świętego Piotra, pierwszego świętego z Wysp Kanaryjskich. Kościół otwiera się na Plaza Doctor Perez Caceres i znajduje się w centrum miasta.

Przed kościołem San Pedro znajduje się La Casa de Los Soler, najbardziej ekstrawagancki dom w mieście. Dwór ma tradycyjną kanaryjską architekturę i ma winnicę w tylnym budynku.

Na Plaza de San Pedro, obok pięknych cyprysów, znajduje się La Casa Inglesa lub Angielski Dom. Zbudowany w 19 wieku, ten dom był zamieszkały przez dwadzieścia lat przez Brytyjkę Mary Edwards i wielebnego Thomasa Gifforda Nasha. Obecnie ta siedziba służy jako dom parafialny.

Vilaflor to naprawdę wspaniałe miejsce, które oferuje wiele atrakcji turystycznych, możesz skorzystać z paralotniarstwa i rozkoszować się cudownymi widokami. Miasto to jest także idealną bazą wypadową do spacerów na dużych wysokościach.

Dojazd
Do Vilaflor dojedziesz samochodem TF-21 biegnie prosto przez gminę i zapewnia najlepszą trasę, aby się tam dostać.

Z Los Cristianos autobus 482 . Jeździ on trzy razy dziennie, podróż trwa około godziny.

Planujesz pobyt na Teneryfie? Koniecznie wpisz sobie to miasteczko w plan Twojej wycieczki.

Related posts

Leave a Comment