Co warto zobaczyć w Santa Cruz de Tenerife

co warto zobaczyć w santa cruz de tenerife

Planujesz pobyt na Teneryfie? A może już tu jesteś? Koniecznie odwiedź tętniącą życiem stolicę Santa Cruz, która znajduje się na wschodnim krańcu Teneryfy. To tętniące życiem miasto jest pełne ciekawych miejsc do odwiedzenia. To autentyczne kanaryjskie miasto pełne kolorowych budynków, brukowanych uliczek, wspaniałych sklepów, znakomitych muzeów i egzotycznych krajobrazów.

 

 

Co warto zobaczyć w Santa Cruz de Tenerife

 

 

Palmetum i jego 12-hektarowy ogród botaniczny w mieście Santa Cruz de Tenerife. Zobaczysz w nim wiele palm z różnorodnych kolekcji w Europie. Jeśli jesteś miłośnikiem roślin, to miejsce to jest dla Ciebie.

 

 

Muzeum historyczne. Tutaj zobaczysz kilka broni i pojazdów wojskowych, w tym dwa wycofane ze służby helikoptery. Interesuje Cię historia wojskowa wysp? Odwiedź to miejsce.

 

 

Park García Sanabria jest idealnym miejscem na relaksujący dzień w parku. Dzięki śródziemnomorskim i subtropikalnym drzewom i kwiatom, przeplatanym rzeźbami, szerokimi ścieżkami i różnymi wodami, jest to idealne miejsce na piknik.

 

co warto zobaczyć w santa cruz de tenerife

 

Co warto zobaczyć w Santa Cruz de Tenerife

 

 

 

Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción. Koniecznie podjedź do miasta Candelaria. Znajduje się tam najstarszy kościół, który ma tradycyjną architekturę w stylu islamskim. Jego początki sięgają 1516 roku, a prace konserwatorskie nad obecnym budynkiem rozpoczęto w 1768 roku i zakończono pod koniec 1788 r. Najbardziej uderzającą cechą Kościoła jest niewątpliwie dzwonnica, która stoi na wysokości około 24 metrów.

 

Auditorio de Tenerife. Najważniejszy zabytek architektury archipelagu Wysp Kanaryjskich

 

Museo de la Naturaleza y el Hombre. To muzeum jest w starym emblematycznym budynku i posiada wiele znaczących znalezisk archeologicznych sprzed hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Ten wyjątkowy obiekt stanowi doskonałe połączenie nauki przyrodniczej i archeologii. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście, a głównymi atrakcjami są czaszki i mumie Guanche. Koniecznie zaplanuj sobie tam dzień.

 

co warto zobaczyc w santa cruz de tenerife

 

 

Santa Cruz ma jedną główną plażę o nazwie Playa de Las Teresitas z pięknym złotym piaskiem. Koniecznie tam się zatrzymaj.

 

6 Najpiękniejszych plaż na Teneryfie

 

 

 

Choć jestem z południa, to miasto Santa Cruz bardzo często odwiedzam. Czuję się tam bardzo dobrze. W przeciwieństwie do południa, na północy występuje dużo naturalnej zieleni, są wspaniałe kanaryjskie restauracje i popularne centra handlowe jak np. el corte ingles, nie wspominając słynnego karnawału, najbardziej spektakularnego święta nie tylko w Hiszpanii.  W związku z tym warto się tam wybrać, by wziąć w nim osobiście udział.

 

Jeszcze jedno. Transport publiczny po wyspie jest bardzo dobry, mimo wszystko, jeśli chcesz odkryć głębię Teneryfy, koniecznie wynajmij samochód. To naprawdę najlepsza opcja.

 

Więcej zdjęć z Teneryfy znajdziesz na moim Instagramie. Zapraszam do obserwacji.

 

 

Cofradia de Pescadores w Candelaria

 

 

Related posts

3 Thoughts to “Co warto zobaczyć w Santa Cruz de Tenerife”

  1. Na zwiedzanie ogrodu botanicznego nie trzeba długo mnie namawiać 🙂 Bardzo lubię 🙂

  2. Musze przyznać że bardzo fajna miejscówka 🙂

  3. Lista miejsc, które musimy odwiedzić własnie się powiększyła. Niesamowite zdjęcia!
    Pozdrawiamy 🙂

Leave a Comment