Bilety autobusowe na Teneryfie i rodzaje Bono Via

Bilety autobusowe na Teneryfie i rodzaje Bono Via

Większość autobusów na Teneryfie zwanych „la guagua” jest prowadzona przez TITSA. Te autobusy są bardzo tanie i kursują na głównych drogach wyspy. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz samochodu, to możesz z nich korzystać. W tym wpisie omówię krótko rodzaje Bono i ich ceny. Te informacje mogą Ci się przydać, szczególnie gdy zamierzasz pobyć tu na dłużej.

Jak wygląda Bono. Karta Bono jest nieco mniejsza niż karta kredytowa. Umieszcza się ją w małej zielonej maszynie w pobliżu kierowcy autobusu. Należy przy tym pamiętać, aby poinformować kierowcę, gdzie jedziesz.

 

Pełen rozkład autobusów znajdziesz na stronie przewoźnika www.titsa.com dostępnej w języku angielskim i hiszpańskim.
Z tego, co udało mi się ustalić, możesz kupić bono w lycamobile przy wyjściu z lotniska.

 

Komunikacja miejska i transport na Teneryfie

 

 

Bilety autobusowe na Teneryfie i rodzaje Bono Via

 

 

 

 

Cena biletu 1,45 euro (krótkie trasy)
Bilet kupisz u kierowcy autobusu. Wszystkie linie i obszary wyspy.

 

 

Cena biletu 4.25 euro

Bilet kupisz u kierowcy. Zniżka: 10% przy przejazdach większych niż 21 km.

 

Bono 15 i 25 euro

Bilet ten zakupisz na stacjach autobusowych, kioskach i niektórych supermarketach
Bilet ważny tak samo, jak dla podróżujących autobusem, jak i tramwajem.  Bilet obejmuje wszystkie linie i strefy wyspy.

 

Bono miesięczne 35 euro — To bilet dla młodzieży, którzy nie osiągnęli jeszcze 30 roku życia i którzy mają status rezedynta na Teneryfie. Ten miesięczny bilet ma nieograniczoną liczbą połączeń miejskich. Obejmuje także przejazdy tramwajem. Ta nowa taryfa weszła w życie latem 2017 roku.

 

Bilet miesięczny Bono: 50 euro

Cena wyjazdu: 1,15 euro
Zalety: 10% większa zniżka w kilometrowej stawce w odniesieniu do obligacji w wysokości 15 i 25 €
Bilet kupisz tylko w oficjalnym punkcie sprzedaży Titsa.

 

Bono 15 euro

Cena podróży: 0,90 €
Wymagania: poniżej 26 roku życia, Uniwersytecka karta (La Laguna University, UNED, Universidad Europea La Orotava).
Titsa oficjalny punkt sprzedaży.

 

Specjalne premie dla linii międzymiastowych

 

 

Bono 12 euro

Cena podróży: 0,35 euro
Titsa oficjalny punkt sprzedaży i stacje autobusowe.
Wymagana jest: karta emerytury Cabildo.
Cała wyspa, z wyjątkiem linii 900, linie miejskie Adeje i La Laguna oraz linii 231 i 232.

 

Bono: 40 euro

Cena podróży: 0,90 €
Titsa oficjalny punkt sprzedaży i stacje Titsa.
Wymagania: Karta rodzinna.
Bilet ważny na przejazdy autobusem, jak i tramwajem
Strefy ważności: Cała wyspa, z wyjątkiem linii 900, linie miejskie Adeje i La Laguna oraz linie 231 i 232.

 

Osoby niepełnoletnie: Dzieci do 4 lat włącznie, tj. nie osiągając wieku 5 lat, mogą bezpłatnie korzystać z przejazdu. Po ukonczeniu 5-tego roku życia należy zakupić normalny bilet, bez zniżki.

 

Porty lotnicze: usługi, które mają początek / miejsce docelowe na jednym z portów lotniczych, będą zawierać dodatkową opłatę w wysokości 1 euro na odległość mniejszą lub równą 33 km i 2 euro na dłuższych dystansach.

 

El Teide: linie 342 i 348, oba te przeznaczone dla El Teide, bilety kupuje się tylko u kierowcy w autobusie przy pełnej taryfie.

 

Pamiętaj, jeżeli chcesz wybrać się autobusem na trasie Los Gigantes-Los Cristianos na tej linii, obowiązują tylko bilety Bono za 15 euro lub za opłatą.

 

Wiele osób pyta mnie jak znaleźć cenę biletu.

Na stronie Titsa mobile w prawym dolnym rogu klikasz mas a później tarifas. (wersja po hiszpańsku) I wybierasz linie, przystanki i wyskakuje cena. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. https://movil.titsa.com/

 

Jest jeszcze coś takiego jak karta ten +

Kupujesz ją w punkcie sprzedaży biletów np los Cristianos albo Santa Cruz. Masz tańsze przejazdy na bilety, dużo lepiej niż u kierowcy bezpośrednio za pojedynczy bilet. Warto w taką kartę zainwestować. Ja z niej nigdy nie korzystałam, nie miałam takiej potrzeby, ale wiem, że wiele osób jest z niej zadowolonych. Kupisz ją także bezpośrednio na lotnisku.

 

Jako ciekawostkę podam, że do tutejszych autokarów wchodzi się tylko przodem a tyłem tylko wychodzi. Nie wolno wsiadać do autobusu innymi drzwiami jak tylko od strony kierowcy.

 

Informacje te są zaczerpnięte ze strony przewoźnika i moga z czasem trochę się różnić, dlatego aby być na bieżąco odwiedź strone główną Titsa.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi lub polub mnie na Facebooku. Będzie mi bardzo miło. Zaprasz Cię do obserwacji mojego profilu na Instagramie

Related posts

10 Thoughts to “Bilety autobusowe na Teneryfie i rodzaje Bono Via”

 1. Bardzo przydatne informacje dla wybierających się na wakacje – latem lub zimą 🙂 Fajnie, że podałaś również ceny biletów 🙂

 2. Kinga

  Cześć, czy na jednym bilecie bono mogą jechać 2 osoby?

  1. Cześć Kinga. Tak mogą. 🙂

 3. Aneta

  Jak dokładnie wyglada używanie BONO VIA?Gdy jadą 2 osoby mowie dokąd chce jechać kierowcy i 2 razy zbliżam do czytnika?Przy wysiadaniu musze ponownie zbliżyć do czytnika 2 razy?

  1. Aneto, jest dokładnie jak piszesz. Wchodzisz do autobusu, wsadzasz bilet do czytnika i mówisz kierowcy gdzie jedziesz. Wyjmujesz bilet i wkładasz go ponownie do czytnika i mówisz kierowcy gdzie jedzie 2-ga osoba. Czynność tą powtarzasz za każdym razem kiedy wsiadasz do autobusu, aż do wykończenia środków na koncie.

 4. Bolek

  Pytanie, czy na trasie Los Gigantes-Los Cristianos obowiązują tylko bilety Bono za 15 euro? Za 25 już nie? Wszystkimi autobusami?

  1. Panie Bolku, kupując bilet bono, najlepiej zapytać sprzedawcę. Już dawno nie korzystam z Titsa – mam już własne autko. 🙂

 5. Ela

  Jak sprawdzić dostępność środków na karcie

  1. Za każdym razem, kiedy użyjesz karty, na jej odwrocie (biała strona) zobaczysz ile zapłaciłaś za bilet i ile pozostaje. Jak zobaczysz 0 tzn, że skończyły się środki na karcie i trzeba kupić nową lub zakupić bilet u kierowcy. Może zdarzyć sie, że środki na karcie są niewielkie, a zatem kierowca poprosi Cię o dopłacenie różnicy 🙂

Leave a Comment