Barranco de Badajoz. Wąwóz Güímar

Barranco de Badajoz. Wąwóz Güímar

Barranco de Badajoz. Wąwóz Güímar

Jest on jednym z najbardziej uznanych ikon tajemnic na wyspie. Miejsce to było tematem w niezliczonych programach radiowych i telewizyjnych. Wąwóz ten stał się tematem popularnego hiszpańskiego programu Cuarto Milenio. Ekipa tego programu przybyła na to miejsce, aby je zbadać. Baranco de Badajez

Cuarto Milenio to hiszpański program telewizyjny, reżyserowany i prezentowany przez dziennikarzy Iker Jiménez i Carmen Porter.
Program dotyczy wszelkich zagadnień związanych ze światem tajemnicy i nieznanego, w tym spisek, okultyzm, kryminologia, astronomia, ufologia, psychologia, parapsychologia, 4 demonologia, 5 archeologii, historii, zoologii lub Fizyki.

Wąwóz Badajoz jest jednym z ważniejszych punktów turystycznych nie tylko Hiszpanii, ale świata. Chociaż nie ma zbyt wielu dowodów naukowych, przypuszcza się, że coś w tym miejscu musiało się wydarzyć. UFO, białe istoty, tajemnicze śpiewy i bardzo dziwne światła to tylko niektóre z historii, o których prawie wszyscy Kanaryjczycy z Teneryfy wiedzą.

Barranco de Badajoz. Wąwóz Güímar

Jak dostać się tam.

Aby dostać się do wąwozu, należy wziąć drogę na południe. Około 2 km od zjazdu z Güímar znajdziesz po prawej stronie drogę asfaltową ze znakiem wskazującym “wąwóz Badajoz”. Zalecane jest pozostawienie pojazdów na skrzyżowaniu torów, które mają dużą esplanadę.

Idąc tym szlakiem, znajdziesz wodospad, który uniemożliwia dalsze zwiedzanie. Całość można zobaczyć w ciągu 1 godziny.

W końcowym odcinku wąwóz Barranco, jest bardzo wysoki i wąski. Można nadal odwiedzić tam stare ruiny obiektów i obserwować stare maszyny, które kiedyś wylewały wodę.

Droga nie jest trudna, wspina się na szeroką ścieżkę na nieco mniej niż 1 kilometr, w tym momencie droga się zawęża, a wąwóz, staje się otwarty i bardzo dobrze oświetlony.

Prawdą jest, że poczucie bycia w takim magicznym miejscu jest nie do opisania, zalecam, aby się tam wybrać, gdy tylko masz okazję. Jest to jeden z najpiękniejszych lasów Teneryfy, który kryje w sobie niejedną tajemnicę.

Barranco de Badajoz. Wąwóz Güímar

Czy masz ochotę dowiedzieć się o tym miejscu jeszcze więcej?

Istnieje kilka legend o tym miejscu. Warto, o nich przeczytać.

Legendy i tajemnice Barranco de Badajoz

Related posts

13 Thoughts to “Barranco de Badajoz. Wąwóz Güímar”

 1. Bardzo chętnie dowiem się więcej 🙂 Lubię takie miejsca i opowieści 🙂

 2. Kurczaki! Świetne miejsce. Uwielbiam takie tajemnicze i ciekawe miejsca 🙂

  1. Agnieszko, takie miejsca są zawsze warte zobaczenia. Mam nadzieję, że uda Ci się to miejsce zobaczyć osobiście. 🙂

 3. Lubię takie miejsca. Właśnie jestem po przejściu najdłuższego i najpiękniejszego wąwozu Karyntii. Ten też z przyjemnością zobaczę! 🙂

  1. Wow, to teraz Kochana na Teneryfę zapraszam. 🙂

 4. Byłam na Teneryfie dobrych parę lat temu, ale do tego wąwozu nie trafiłam. Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję bo wygląda bardzo tajemniczo 🙂

  1. Mam nadzieję, że uda Ci się ponownie tu zawitać. Wawóz warto zobaczyć. Ciekawe miejsce.

 5. Niesamowite miejsce, nie wiedziałam o jego istnieniu! Trochę przeszły mnie ciarki, gdy zaczęłam czytać o nim! jest mega 🙂

  1. Niesamowite miejsce. Zachęcam do jego odwiedzin.

 6. Emilia

  Takie tajemnicze miejsca są genialne! na maxa rozbudzają wyobraźnię 🙂

  1. To prawda Emilia. Ja byłam tam dwa razy i planuję kolejny pobyt w Barranco. Polecam Ci to miejsce. 🙂

 7. karolina

  czy trasa bedzie okey czy raczej trudna dla 3 latka?

  1. Nie polecam. Trasa pod górę jest ciężka.

Leave a Comment