Parque rural anaga

Parque Rural Anaga


Będąc na Teneryfie, jeden dzień warto poświęcić na wyjazd w góry Anaga. Jest to chroniony obszar naturalny, który 9 czerwca 2015 roku, został ogłoszony przez UNESCO Rezerwatem Biosfery.

Park ten jest miejscem, które posiada największą liczbę gatunków endemicznych w Europie.
Masyw Anaga znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Ma nieregularny i poszarpany profil topograficzny. Historia powstania masywu sięga od 7 do 9 milionów lat, jest jedną z najstarszych części wyspy. U jego podnóża leży stolica Santa Cruz de Tenerife oraz sąsiadująca z nim La Laguna.

 

Parque Rural Anaga

 

 

Choć Park Rural Anaga znajduje się daleko od mojego domu, to od czasu do czasu lubimy z mężem zaplanować sobie dzień w tym miejscu. Daje on wiele możliwości zwiedzania: turystyka piesza, kolarstwo górskie, jazda konna. Ja zabieram ze sobą zawsze nordic walking. Ma on właściwie wszystko to, co lubimy: zieleń, kręte ścieżki oraz dużo fajnych miejsc na piknik. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dobre buty.

 

 

W rezultacie jest to teren mokry i zielony. Zobacz tylko te zdjęcia.

 

Parque Anaga

 

 

Ze względu na swoje piękno, panoramiczny region Góry Anaga są wciąż stosunkowo nieznane, a małe wioski, odcięte od głównych dróg odsłaniają „Ukrytą Teneryfę”. W tych wioskach niektórzy ludzie nadal żyją w jaskiniach. Koniecznie odwiedź to miejsce.

 

 

Parque Anaga
Parque Anaga

 

 

Góry Anaga zawierają kilka stref specjalnej ochrony, w tym Ijuana, El Pijaral i Los Roques de Anaga. Aby móc odwiedzić te obszary, konieczne jest specjalne zezwolenie. Oprócz tych trzech, obszar Monte de Aguirre jest również z kontrolowanym dostępem, ponieważ zawiera rzadki starożytny las laurowy. Adres, pod którym można uzyskać pozwolenie, to:

 

 

Oficina de Medio Ambiente del Parque Rural de Anaga (Environment Office)
Cruz del Carmen, Monte de Las Mercedes
Tel: 922 633 576

 

Jak dojechać.

Autobus : od Santa Cruz, linie 945 i 947. Z La Laguna, linie 076, 077, 273, 274 i 275

Samochód: Od Santa Cruz, TF-11, łączącej Santa Cruz do San Andres, a następnie TF-12 do Igueste San Andrés i El Bailadero, a stamtąd TF-134 do Taganana.

 

Jeśli jedziesz samochodem, polecam korzystać z mapki Google.

 

9 thoughts on “Parque Rural Anaga

  1. Wspaniałe miejsce, Teneryfa jeszcze przede mną, a na swojej liście miejsc do zobaczenia zawsze staram się uwzględniać perełki docenione przez UNESCO 🙂

  2. Wspaniałe miejsce 🙂 Teneryfa wciąż przede i zawsze staram się uwzględnić na swojej liście perełki od UNESCO, więc ta atrakcja pewnie też mnie nie ominie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *