opieka medyczna na Teneryfie

Opieka medyczna na Teneryfie


Na Teneryfie jest dostępnych wiele klinik i szpitali, które posiadają wiele opcji dla przybywających tu turystów. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy potrzebujesz jakiegokolwiek leczenia szpitalnego, Teneryfa zaleca pełne ubezpieczenie podróży, aby pokryć wszystkie ewentualne zdarzenia. EHIC (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) umożliwia wszystkim mieszkańcom UE dostęp do opieki zdrowotnej świadczonej przez państwo po niższych kosztach lub bezpłatnie. Możesz ubiegać się o tę kartę bezpłatnie.

Wiele centrów medycznych korzysta z lekarzy, którzy posługują się innymi językami przede wszystkim niemieckim i angielskim. Jeśli nie znasz języka hiszpańskiego to spokojnie z angielskim, możesz się komunikować. Gorzej już z publicznymi przychodniami (trzeba ze sobą przyprowadzić tłumacza).

 

 

Teneryfa współpracuje z najlepszymi hotelami na wyspie, z których każdy udzieli Ci informacji, doradzi i wskaże najbliższą przychodnię czy aptekę.

 

Opieka medyczna na Teneryfie

 

 

 

Oto lista szpitali na Teneryfie, którą przygotowałam dla Ciebie.

 

 

Hospiten Bellevue, Calle Alemania, Urb. San Fernando, 38400, Puerto de la Cruz.

Hospital Costa Adeje, Urb. San Eugenio, Edificio Garajonay, 38660, Adeje.

Hospiten Sur, Playa de las Américas, 38660, Arona.

Hospiten Tamaragua, Calle Agustín de Bethencourt, 30, 38400, Puerto de la Cruz.

Hospiten Rambla, Rambla General Franco, 115, 38001, Santa Cruz.

 

Excellent Medical

 

 

Z usług tej kliniki korzystałam przez 1 rok i byłam bardzo zadowolona. Według mnie Excellent Medical zapewnia najlepszą i najbardziej skuteczną opiekę zdrowotną na Teneryfie.

 

 

Personel medyczny zajmuje się praktycznie wszystkimi specjalnościami medycznymi. Co więcej, główne centrum wyposażone jest w apteki, centra kosmetyczne, centra fizjoterapeutyczne, rehabilitacje i kafejki.

 

Usługi

 

chirurgia ogólna i chirurgia plastyczna,

Kardiologia,

Ginekologia,

Położnictwo,

Stomatologia,

Dermatologia

Centrum kosmetyczne

Analityka krwi

 

 

Medical Centrum posiada trzy ośrodki zlokalizowane na południu Teneryfy. Jego główne udogodnienia znajdują się w San Miguel de Abona, dokładnie w Golf del Sur, Avda. José Miguel Galván Bello, Nº 10.

Pozostałe dwa centra znajdują się w Aronie, w Los Cristianos, Avda. Juan Carlos I, Nº 38, Local 17 i Costa Adeje, C.C. Plaza del Duque, C / Londres, S / N, Lokalne B 34.

 

Gdyby podczas pobytu przytrafiła się konieczność odwiedzenia lekarza, koniecznie zajrzyj do wyżej wymienionych przychodni lub szpitali.  Przed przylotem najlepiej sobie  listę tę wydrukuj.

 

 

Opieka medyczna na Teneryfie ma wiele opcji  do zaoferowania dla przybywających tu turystów. Pamiętaj, tylko aby przed przylotem wykupić ubezpieczenie zdrowotne, inaczej zapłacisz za te usługi dość wysoką cenę.

10 thoughts on “Opieka medyczna na Teneryfie

  1. Dodaję jeszcze raz, bo chyba nie dodał się komentarz:) Będę na Teneryfie w październiku, ale mam nadzieję, że nie będę musiała korzystać z pomocy lekarzy i szpitali. Karta Ekuz bardzo pomaga, była potrzebna podczas mojego pobytu w Portugalii i znacząco obniżyła koszty leczenia:)

    1. Bardzo się ciesze Moniko, że tu będziesz. Życzę Ci i każdemu podróżującemu zdrowia i pięknej pogody. 🙂 Niemniej jednak wszystko może się w podróży wydarzyć i wtedy warto wiedzieć gdzie się udać.Fajnie, że wspomniałaś o karcie. Takie informacje są wszystkim podróżującym bardzo potrzebne.

  2. Świetny poradnik. Na pewno przyda się Wszystkim Tym, którzy wybierają się w to cudne miejsce. Opieka medyczna jest bardzo ważna. Sama wielokrotnie byłam zmuszona szukać odpowiednich lekarzy, kiedy wyjeżdżałam z zawodniczkami na turnieje sportowe za granicę.

    1. Masz rację Kasiu. Opieka medyczna jest bardzo ważna. Nikomu nie życze złamania kości ani choroby, ale na wypadek gdyby coś się wydarzyło warto wiedzieć gdzie się udać po pomoc. Ciepło pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *