Gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie

Gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie


Rolnictwo ekologiczne staje się coraz bardziej nie tylko wyborem stylu życia, ale zasadniczym krokiem w celu zapewnienia długoterminowej stabilności produkcji żywności i hodowli zwierząt na wyspach. Szeroko rozumiane, jako że nie stosuje się żadnych sztucznych suplementów, takich jak nawozy czy pestycydy w metodach hodowlanych.

Oczywiście, przejście od tradycyjnych metod uprawy do ekologicznego podejścia wymaga czasu i pieniędzy, a więc jako konsumenci oznacza to, że płacimy trochę więcej za nasze organiczne mięso, owoce i warzywa, ale również zapewniamy, że nie wprowadzamy zanieczyszczeń do naszego organizmu poprzez nasze pożywienie, co oznacza zdrowszą dietę i długoterminowe korzyści zdrowotne. Plus wspieramy środowisko i te firmy. Jeśli zastanawiasz sie gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie to ten artykuł jest dla Ciebie.

 

 

Czy wiesz, że Teneryfa ma więcej rolników ekologicznych niż jakakolwiek inna wyspa na Wyspach Kanaryjskich?. Znajduje się tu ponad 100 zarejestrowanych producentów ekologicznych.

 

 

Gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie

 

 

 

 

Jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym możesz zakupić certyfikowaną żywność ekologiczną, znajduje się w obszarze La Laguna. Znajdziesz tam trzy wielkie stoiska na rynku La Laguna na Plaza Cristo – La Eco Recova, El Puesto Ecológico i Nerea, które mają wiele do zaoferowania m.in. zioła.

 

 

Tegueste, jedna z najładniejszych wiosek na Teneryfie, ma w soboty i niedziele rano targ z dwoma świetnymi stoiskami-Rosa Luz i Marcelo.

 

 

 

W każdą sobotę rano w Santa Cruz La Tajea i La Venta Verde na rynku Señora de Africa w Candelaria znajdziesz niesamowity targ z żywnością organiczną. Na rynku spotkać producentów różnych narodowości, nie tylko Kanaryjczyków.

 

 

 

Na południu w Guímar Plaza Ayuntamiento to miejsce, gdzie można znaleźć Finca El Dial i Mercedes Bello. Można tu kupić miód organiczny i owoce od Dagmar i Olivia.

 

 

Gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie
tenerife

 

 

 

Jeśli mieszkasz blisko Granadilla, udaj się na rynek rolniczy za stacją benzynową T-Gas w San Isidro w sobotę i niedzielę rano, gdzie znajdziesz Teresę Marrero.

 

 

W sobotę i niedzielę rano na rynku rolniczym w Adeje poszukaj Tierra y Vida i Generoso.

 

 

Rynek w Las Chafiras otwarty jest w każdą sobotę rano. Można kupić tam świeże, organiczne warzywa, owoce, cytrusy, sery, sosy, a nawet własnej roboty pieczywo i ciasta. To tutaj najczęściej robię zakupy.

 

 

Gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie
tenerife

 

 

Znasz inne miejsca ze zdrową żywnością na Teneryfie?. Napisz o nich w komentarzu. Może komuś te informacje bardzo się przydadzą.

 

4 thoughts on “Gdzie kupić organiczne produkty na Teneryfie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *